Невеликі кухні в Росії.

Як не дивно, але у більшості росіян, що проживають в квартирах багатоквартирних будинків, дуже маленькі кухні. Тому проблема вибору та підбору кухні в принципі - велика проблема. Для одних 12-14 кв.м. кухні - це досить мало, але дуже багато ламають голову над тим, як облаштувати 5-7 метрові кухні. І чим менше кухня, тим гірше ситуація видається. Сьогодні мова йде саме про таких маленьких кухнях: 5,4 кв.м., 5,5 кв.м., 5,6 кв.м., 6 і 7 кв.м. Чим більше кухня, тим краще, так що відштовхуватися буде від самого першого, тобто самого маленького, варіанти для розміщення кухні.

Як і з поїздами, багато хто говорить, що нашим архітекторам "хрущовок" варто було б відірвати руки. Дійсно, як можна і готувати і спокійно їсти всією сім'єю в кімнаті розміром 5,4 кв.м.? Благо сучасні дизайнери придумують набагато цікавіші, стильні і практичні варіанти для невеликих кухонь.

Перш, ніж замовити меблі в кухню, спочатку варто визначитися і розрахувати приблизно, що повинно бути в кухні обов'язково. Одним достатньо мати тільки робочу поверхню, шафи і газову плиту; інші ж прагнуть вмістити в маленькій кухні холодильник, пральну машину, СВЧ, обідній стіл та ін. корисні в господарстві речі.

Робоча кухня.

Якщо для вас прийнятний перший варіант, коли на кухні ви будете тільки готувати, то вам буде набагато простіше. Приміром, зайве місце не буде займати обідній стіл зі стільцями. Як правило, в таких кухнях вхід зрушать до стіни навпроти вікна, під вікном є "зимовий холодильник", а прилегла стіна між туалетом і кухнею (вони завжди поруч у таких будинках) та між вікном складає всього 2 метри. Відштовхуватися завжди необхідно від цієї стіни, де так само проходять газові труби.

Що ви хочете мати на кухні? Місткі шафи для готування їжі, плита для її приготування і холодильник. Варіант може відрізнятися за рахунок плити: проста або вбудована? Відмінним варіантом стане кухня не просто "кутова", а "двуугольная", тобто буквою "П". При вході на кухню меблі можуть розташовуватися так:

Описуємо по порядку: від входу починається велика робоча поверхня, мийка з містким шафою, газова плита і продовження робочого столу. Якщо необхідний холодильник, його можна поставити навпроти входу.

Або другий варіант, якщо кухня вбудована:

Опис: холодильник відразу біля входу, від нього починається невелика робоча поверхня, далі - вбудований духова шафа і плита, після чого робоча поверхня, що переходить в мийку.


Далі ви можете знову буквою "П" замовити робочу поверхню.

Якщо ви щасливий володар "хрущовського холодильника", пам'ятайте, що його можна як прибрати повністю і закрити цеглою, так і використовувати в сучасному вигляді, як шафка для круп або СВЧ. Дверки можна прибрати, зробивши відкритий шафа, так і замінити, повністю обробивши "холодильник" пластиком.

Кухня "all inclusive".

Якщо ж у вас немає можливості обідати в іншій кімнаті, то кухня для вас повинна поєднувати всі принади кухонного і столового приміщення. Робоча поверхня в будь-якому випадку буде замала для господині, але зате можна компактно поєднати все в одному. Як це відбувається?

Варіант перший. Холодильник: його можна поставити в кімнаті. Залежно від висоти холодильника, на верх можна поставити СВЧ або повісити трохи вище телевізор. Взагалі, відмінно підійде варіант кухні описаний вище, але кухню потрібно зробити не буквою "П", а буквою "Г", щоб у вільний кут можна було поставити розсувний стіл для прийому їжі. Невеликий сім'ї з 2-3 чоловік можна розглянути такий варіант:

Але замість кутового високого шафи, може влізти холодильник. Столик ж на хромованою ніжці можна використовувати в якості робочої поверхні. Якщо холодильник не для вас, то розгляньте такий варіант:

Варіант 2. НВЧ: чи потрібна вам ця піч? Якщо так, необхідно придумати, як її прилаштувати, щоб вона не займала робочу поверхню на кухні. Для цього або замовте окремий відкритий шафа, який можна повісити над обіднім столом, або замовте один з навісних шаф трохи більше - з відділенням під СВЧ на зручному для вас рівні, або використовуйте для цієї мети "хрущовський холодильник".

Варіант 3. Пральна машина. Дуже багато сучасний пар вирішують зробити ванну просторіше за рахунок перенесення пральної машини на кухню. Для багатьох це неприйнятно, але все ж бажаючих чимало. У такому випадку, необхідно замовити один з підлогових шаф у вигляді стільниці, яка буде накривати пральну машину.

На цьому фото ви можете побачити, що пральна машина вдало вбудована в шафу кухні.

Як ви розумієте, кухня - це варіант для перетворення фантазій в життя, не соромтеся мріяти про зручну кухні і тоді зможете втілити мрії в реальність!