Ламінат і його особливості.

Отже, ламінат давно став улюбленим покриттям підлоги для росіян. Що приховувати, зараз навіть можна знайти лінолеум, що імітує малюнок і покриття ламінату! Звичайно, лінолеум замість ламінату вибирають ті, хто не звик доглядати за будинком, у кого немає на це часу чи коштів. Однак мало хто знає про ламінат щось більше, ніж те, як він виглядає і як класти ламінат.

Для початку варто відзначити, що ламінат - це потрійне покриття ваших статей. Швидше за все, ви не знаєте про те, що ламінат має перший шар - основний, а другий і третій - захисні. Один шар захисту лежить знизу, другий - зверху. Захисне покриття з обох боків основи ламінату може розрізнятися, а може бути однаковим. У ламінату є і захисні мікрошарів, які захищають захисні шари ламінату. Мікрошарів можуть бути акриловими або меламінів. А зверху ламінат покривається спеціальною поліграфічної плівкою.

Ламінат розділяється на класи:

  1. 33 клас підходить для виробничих приміщень, для офісів, т.к. він самий стійкий до зношування;
  2. 32 клас підходить для житлових приміщень з високою прохідністю (коридор, передпокій);
  3. 31 клас підходить для кімнат з малою прохідністю і невеликим тиском на ламінат (балкон , кімнати). Ідеальний для квартир, має невисоку вартість.


Ламінат на дерев'яній підлозі.

Ламінат можна укладати навіть на дерев'яну підлогу. Взагалі, ламінат цілком можна використовувати на будь-якому підлозі, якщо це не ковролін, звичайно. Головне в одному - рівну підлогу. Тому якщо ви хочете знати як ложить ламінат на дерев'яну підлогу правильно, запам'ятайте процедуру виконання укладки:

  1. Вирівняти підлогу, щоб не було різниці більш ніж в 2-3 мм. Зробити це найпростіше за рахунок наливних підлог. Тоді підлоги розрівняти самі, вам потрібно буде тільки відгородити кімнату, де ви вирівнюєте підлоги. Якщо підлога скрипить, "ходить" (якщо у вас дерев'яні підлоги і дошки рассохлись, таке буває), його необхідно привести в норму, старі дошки варто замінити на нові або піддати ремонту. Нерівності дерев'яної підлоги вирівнюються шліфуванням підлог спеціальним апаратом,
  2. Підготуйте ламінат. Ламінат не можна використовувати відразу після покупки, його необхідно витримати в тій кімнаті, де він буде покладений протягом 2-3 днів (24-36 годин). Так ламінат звикне до температури і вологості кімнати, прийме їх,
  3. Покладіть гідроізоляцію. Тут не доведеться особливо мучитися, підійде найпростіша поліетиленова плівка, скріплена стик в стик скотчем. Плівку можна зробити злегка більше розміру статі, щоб вона "залазила" на стіни,
  4. Покладіть ламінат. Ламінат має для зручності укладання спеціальні "замки", так що з укладанням впорається кожен. Важливо укладати ламінат не паралельно, а перпендикулярно стіні з вікном, так стики між ламінатом НЕ будуть помітні,
  5. Прибийте плінтуса для підлоги або прикріпіть їх на рідкі цвяхи.

Укладання ламінату своїми силами.

Багатьом цікаво, як класти ламінат своїми руками.


Особливо це цікавить молодь, яка ще не стикалася безпосередньо з питанням ремонту. Все частіше можна зустріти оголошення про продаж новобудов без внутрішньої обробки. Звичайно, купити таку квартиру можна дешевше, але от провести в ній ремонт, а точніше повну обробку - складніше. Давайте ж розберемося, як укласти ламінат своїми силами.

Отже, в першу чергу, дайте ламінату полежати в кімнаті, де буде проводитися укладка хоча б пару днів. Завдяки цьому, ламінат не «сяде" несподівано після укладання. Так що не полінуйтеся принести ламінат в будинок за кілька днів до ремонту, нехай матеріал полежить якщо не в тій же кімнаті, де потрібний ремонт, то хоча б неподалік від неї.

Збирається "паззл" з ламінату досить легко , головне - розібратися в техніці. Ламінат, як і паззл кріпиться один до одного з 4 сторін. Принцип зчеплення ламінату простий - з одного боку "гребінець", з іншого - паз для нього. Необхідно для цієї роботи запастися терпінням, посидючістю і молоточком, щоб пазли ламінату міцно зчіплювати між собою. Називається це підгонкою ламінату.

Укладання ламінату можна починати з будь-якого боку кімнати, з будь-яку сторону, хоча найкраще - перпендикулярно вікна і прокласти лінію по довжині стіни, перпендикулярній стіні з вікном. Для зручності зробіть спочатку один довгий ряд, а до нього вже підганяйте другий ряд, не забуваючи злегка допомагати собі молотком. В кінці роботи (останній ряд) швидше за все у вас не вийде вмістити цілі дошки ламінату, так що їх доведеться обрізати.

Особливості укладання ламінату.

Існують особливі правила кладки ламінату, однак ви можете створити цілий малюнок з нього. Для цього необхідно купити ламінат різного кольору, але однієї якості і виробника бажано. Взагалі, такі складні роботи виконуються професіоналом. Можете навчитися, щоб знати, як правильно класти ламінат, тоді й будинки зможете укласти ламінат рівно і допомогти друзям встигнете. Можна укладати ламінат в порядку "шахівниці", це складніше, ніж проста класична укладка, зате виглядає цікавіше.

Якщо ви сумніваєтеся, чи зможете добре укласти ламінат, варто поекспериментувати. Тому набуваючи ламінат в магазині, купіть його з запасом. Якщо залишиться зайвий, то його завжди можна пустити на невеликий передпокій або засклений балкон. Подивіться, як добре і рівно у вас виходить звертатися з ламінатом: якщо результат не вражає, варто звернутися до фахівців, а не "добивати" весь ламінат.

Заздалегідь, перед укладанням ламінату, необхідно ідеально вирівняти поверхню підлоги. Інакше укладання ламінату буде зіпсована, навіть якщо все йшло добре. На рівній підлозі практично неможливо не постелити ламінат самостійно. Гідроізоляційний матеріал, який можна укласти під ламінат не тільки захистить від вологи підлогове покриття, але і зробить підлоги тепліше, а кімнату - менш "чутної" сусідами.