Чим чревата постійний брак часу на сон? Як стверджують американські вчені, хронічне недосипання провокує передчасну старість. Зокрема, недолік сну здатний забрати в людини цілих десять років життя!

За умови того, що протягом кількох років організм отримує занадто малий відрізок часу на нічний відпочинок, недостатній для його повної релаксації, його господар ризикує постаріти на 10 років раніше, ніж це спочатку закладено його природою. Особливо, це стосується тих, хто спить менше п'яти годин на день.

За спостереженнями фахівців, у тих людей, які перебувають у стані так званого "вічного недосипу", занадто помітно знижується чутливість до інсуліну - життєво необхідному і важливого гормону, який відповідає за вміст цукру в крові організму в нормі.


І що ж відбувається в результаті? Підшлункова залоза починає працювати з підвищеним навантаженням, внаслідок чого дає збій система обміну речовин. Як результат - передчасний запуск механізмів старіння організму.

Разом з тим недостатність сну провокує зміни в процесі вироблення колагену, тобто того корисного білка за допомогою якого забезпечується пружність і еластичність шкірного покриву. Більше того, хороший глибокий сон благотворно впливає на м'язові тканини, покращує кровотік і насичує клітини шкіри киснем та іншими корисними поживними елементами, що сприяє розгладженню дрібних зморшкуватих складок.

Ідеальна кількість нормального нічного сну, яке рекомендують взяти на озброєння вчені, має бути в межах 6-8 годин.