Кожен з нас мріє про красиве поставі, проте для багатьох це стає неможливо внаслідок викривлення хребта. Сколіоз часто купується ще в дитинстві, при неправильній позі за партою або комп'ютером. Якщо проблему вчасно не помітити і не зайнятися її усуненням, то можна отримати і більш серйозні ускладнення в подальшому. Безумовно, що поставити діагноз може тільки лікар і займатися самолікуванням в цьому випадку точно не варто. У домашніх умовах можна лише вжити комплекс заходів, які будуть спрямовані на створення оптимальних умов для лікування цього захворювання.

Як можна запобігти розвитку сколіозу?

У цій справі буде дуже важлива своєчасна діагностика. Пам'ятайте, чим раніше буде виявлена хвороба, тим ефективніше заходи, які будуть прийняті в процесі лікування.

У разі якщо сколіоз виявлений у дитини, яка не досягла восьмирічного віку, то від неї можна позбутися назавжди, а після п'ятнадцяти років можливо лише запобігти подальший її розвиток. У дорослої людини найчастіше сколіоз розвивається через одноманітною сидячої роботи. У цьому випадку необхідно якомога частіше робити гімнастику, міняти положення тіла або хоча б підібрати більш зручне крісло.

Як побороти скаліоз?

Для того щоб успішно впоратися з цим захворюванням , необхідно змінити свій спосіб життя. Перш за все, прикупите жорсткий матрац. Для сну не використовуйте м'яких диванів, товстих і пружинних матраців. Наведіть своє робоче місце в порядок, зробивши його більш зручним. Також пам'ятайте, що необхідно правильно чергувати навантаження і відпочинок. Якщо у вас виявлено це захворювання, то без занять спортом вам просто не обійтися.

Серед великого списку існуючих видів спорту та фітнесу, переважніше будуть ігри з м'ячем, ходьба на лижах або плавання. У будь-якому випадку, при виборі відповідного заняття зверніть увагу на те, що рухи повинні виконуватися симетрично. Це необхідно для двостороннього розвитку м'язового корсету.

Чи потрібно займатися лікувальною гімнастикою?

Просто необхідно в даному випадку. Перші фізичні навантаження повинні починатися саме з гімнастики. Найчастіше вправи, що входять в комплекс, досить прості. Корисно буде, наприклад, повисіти на турніку, однак при спуску з нього не зістрибувати, а використовувати стілець.

Які види спорту підійдуть для занять?

Відмінно підійдуть для виправлення постави заняття хореографією .


Фахівці стверджують, що у дітей до десяти років з допомогою занять хребет може повністю випростатися. Підійдуть і гри в футбол, хокей і будь-які інші рухливі ігри. Відмінно себе зарекомендували поїздки на велосипеді.

Найбільш підходящим видом спорту для людей з викривленням хребта вважається плавання.

Саме в процесі плавання працює найбільш більшу кількість м'язів, при цьому навантаження на хребет мінімальна.

Якими видами спорту займатися не можна?

А ось заняття бадмінтоном, тенісом, баскетболом, волейболом для вас заборонені. У цей же список необхідно додати катання на ковзанах, скейтборді, а також не можна влаштовувати забіги для великі відстані. В результаті подібних занять ваш стан може значно погіршитися.

Які сумки можна носити?

Для того щоб навантаження на хребет була рівномірною, необхідно відмовитися від сумок і портфелів, які носять через плече. З особливою обережністю слід користуватися валізами на коліщатках. Скоріше навіть не користуватися, а правильно вибирати їх при покупці.

При покупці валізи зверніть увагу на ручку, яка висувається. Вона повинна бути такої довжини, щоб не дозволяти вам нахилятися в одну зі сторін. Іншими словами, щоб вам не доводилося тягнути її за собою, або навпаки, облокачиваться на неї. Пам'ятайте, що рука повинна бути пряма, і не задиратися в плечі. А взагалі, для вас найбільш придатною сумкою буде ранець або рюкзак. При їх перенесенні навантаження розподіляється правильно і хребет не страждає.

Які ще процедури можуть допомогти?

До подібних процедур можна віднести масаж. Взагалі масаж дуже корисний і здоровій людині, адже він розслабляє і дарує легкість. А ось при сильних викривленнях хребта рекомендується лікувальний масаж. Також досить ефективний буде курс електростимуляції або акупунктури. Проте дані процедури необхідно виконувати тільки під керівництвом досвідченого лікаря. У деяких випадках фахівці наказують носити спеціальний корсет, який буде тримати вашу поставу в правильному положенні. Однак і його необхідно підбирати спільно з лікарем, враховуючи при виборі особливості статури і перебіг хвороби.