Що додає затишку в наше житло? Звичайно, це килим. На нього приємно наступати, він масажує наші ноги, а для дітей він просто незамінний для ігор.

Деякий час тому килими використовували для збереження тепла, їх вішали на стіни, клали на підлогу і навіть ховалися килимами. Сьогодні на дворі XXI століття, в рамках якого було створено безліч різних технологій і пристроїв. Так з'явилися теплі підлоги, пластикові вікна, утеплювачі для стін. І, здавалося б, килими втратили свою актуальність і вже давно не моді. Проте сучасний інтер'єр припускає наявність килима як декоративного елемента, який прикрашає наше житло і створює в ньому затишок.

Коли потрібно вибирати килим?

Важко уявити собі ситуацію, коли під килим підбираються шпалери, люстри, меблі, штори та інші елементи інтер'єру. Тому абсолютно логічно, що килим потрібно підбирати вже після завершення основних оздоблювальних робіт, коли меблі куплена і розставлена, картини і люстра висять на своїх місцях, а на підлозі залишається простір для відповідного килима. В якій частині кімнати воно залишається не так вже й важливо. Сучасний інтер'єр допускає розміщення килимів навіть в самих незвичайних місцях. Головне, правильно підібрати килим під існуючий інтер'єр.

Якого кольору повинен бути килим?

Вибираючи килим, подумки розташовуйте його у своєму житлі, а не оцінюйте його в запропонованому магазином інтер'єрі. У вашому будинку він буде виглядати дещо інакше, швидше за все. Пам'ятайте, що килим повинен або гармоніювати з основним кольором в приміщенні, або, навпаки, створювати контраст. Так, якщо в інтер'єрі вашій кімнаті переважає білий колір, то дуже гармонійно виглядатиме килим чорного кольору, ну або іншого насиченого відтінку. Також варто підбирати килим, орієнтуючись на колір підлоги. Наприклад, для світлому підлозі відмінно виглядатимуть килими в спокійних тонах: блакитний, фіолетовий, рожевий або зелений. А ось на підлозі темного відтінку шикарно виглядатимуть килими соковитих відтінків: білий, синій, помаранчевий або червоний. Проте можна вибрати і більш спокійні тони, типу бежевого, сірого або карамельного.

Якої форми має бути килим?

Для кімнати, виконаної в класичному інтер'єрі, підійдуть спокійні однотонні стандартних розмірів килими, а от для кімнат, в яких більш незвичайний дизайн, потрібні й особливі килими. Важливо, щоб при виготовленні килима була проявлена фантазія: незвичайне поєднання кольорів, оригінальна форма, авторський малюнок тощо.


Також при виборі килима подумайте, скільки людей буде по ньому ходити. Якщо передбачається, що багато, то краще вибрати найміцніший килим, до того ж, він повинен легко чиститися.

Скільки коштує хороший килим?

Розкид цін в асортименті килимів дуже широкий. Так самим дорогими вважаються іранські килими, по-іншому їх називають перськими килимами ручної роботи. Це не просто килим, а предмет розкоші. Більш доступні за ціною турецькі килими, проте, за якістю практично нічим не поступаються перських килимів. Їх також роблять тільки з натуральної сировини, найчастіше використовуючи новозеландську шерсть.

Особливою популярністю користуються китайські килими. Різноманітність довжини ворсу, розмірів, орнаментів просто вражає уяву. На одному килимі може поєднуватися ворс різної довжини або відтінків, а об'ємні зображення просто зачаровують. Також можна зустріти і килими російських виробників, які займають гідне місце на європейському ринку, що говорить про їх високу якість.

Як вибрати матеріал килима?

Вибір в даному випадку буде повністю залежати від того приміщення, в якому цей килим буде лежати. Так для передпокою логічно вибрати штучний килим на гумовій основі для того, щоб за ним було простіше доглядати. А от у спальні гармонійно виглядатиме килим з натуральної вовни з довгим ворсом. Цей килим буде не тільки створювати затишок, але й поглинати зайвий шум. А для вітальні підійде килим з маленьким ворсом. На таких килимах практично не помітні сліди від меблів, до того ж за ним досить легко доглядати.

Якого розміру повинен бути килим?

Логічно підбирати розмір килима під розмір кімнати або вільного простору, на якому цей килим буде знаходитися. Пам'ятайте, що маленькі килимки краще вибирати яскравого кольору. А якщо ви вирішили постелити кілька маленьких килимків в одній вітальні, то вони повинні бути однотипними. Їх можна розмістити біля каміна, дивана або крісел. Килими, розміри яких сягають двох метрів, найчастіше розміщують в залі або вітальні, в зоні відпочинку. А ось килими, розміри яких перевищують 2,5 метрів, будуть дуже сильно притягувати до себе увагу. Тому при виборі подібного килима потрібно стежити, щоб він не перебивав акцент на себе з інших елементів інтер'єру. Саме тому килими таких значних розмірів повинні бути однотонними.