Як відомо, найбільші суми щомісяця йдуть на покупку продуктів, і було б розумно навчитися економити на їх покупку.

Однак, це не дуже просто, адже продукти купуються кожен день. До того ж ціни на товари зростають з кожним днем, а потреба в них не знижується. Але, треба сказати, що багато людей навіть не замислюються про економію рубля або двох, і правильно роблять.

Чи потрібно планувати свій бюджет?

Якщо ви хочете навчитися економити на продуктах, то потрібно. Перше, що ви повинні зробити, так це якраз розпланувати свої витрати. Вкажіть в бюджеті максимальну суму, яку ви можете дозволити собі витратити в магазині. Пам'ятайте, що тільки чіткий план допоможе заощадити ваші кошти, які дістаються вам нелегкою працею. Переконатися в тому, що ви не виходите за рамки розрахованого ліміту допоможе оплата готівкою, а не кредитною карткою. Пам'ятайте, що якщо ви регулярно користуєтеся кредитною карткою, при цьому, не погашаючи заборгованість повністю, то ризикуєте надалі заплатити банку на 15% більше тієї суми, яку ви реально повинні.

Чи потрібно складати список покупок?

Для того щоб навчитися економити, потрібно. Тільки чітко складений список вбереже вас від непотрібних покупок. Ви можете скласти список на папері, тримати його в голові або ж використовувати спеціальний додаток на смартфоні. У великих гіпермаркетах товар розташований так, що ви неусвідомлено кладете до себе в корзину зовсім не те, що хотіли купити спочатку. А коли ваша свідомість занурено в список, то ви просто не помітите виверти магазину.

Звертати чи увагу на знижки в магазинах?

Звичайно, звертати. Як правило, акційний товар викладається на проході у вигляді гірки, позначається спеціальним яскравим цінником. Ви повинні звертати на такий товар увагу, не залежно від того, чи був він у вашому списку чи ні. Плануйте меню, дивлячись на товар. Наприклад, якщо сьогодні в магазині акція на філе індички, то вам необхідно подумати, що ви приготуєте з філе індички на найближчий тиждень. До того ж, цього товару можна прикупити про запас, звичайно, якщо ви впевнені, що зможете його правильно зберігати.

Чи потрібно порівнювати ціни в різних магазинах?

Безумовно, потрібно. Порахуйте, скільки разів йдучи з роботи, ви заходили в магазин за який-небудь дрібницею, а виходили з чим-небудь ще.


Або ж порахуйте, скільки разів на місяць ви заходите увечері в магазин біля дому за хлібом або молоком. Погодьтеся, переплата в рубль або два, за те, що магазин поряд з вашим будинком, незначна в даному випадку. Однак приблизно те ж саме ви робите і з більш дорогими покупками. Тому, для того, щоб навчитися заощаджувати на покупці продуктів, навчитеся порівнювати ціни в різних магазинах. Кожен день різні гіпермаркети продуктів пропонують певні товари зі знижкою. Ви можете скласти список покупок, спираючись на ці пропозиції.

Хіба підготовлені продукти коштують дорожче?

Абсолютно, вірно. Тертий сир, порізані в салат овочі або фрукти, приготоване м'ясо або ж готова піца коштують набагато дорожче, своїх непідготовлених побратимів. Тому, навчитеся самі терти сир на тертці, різати та обробляти овочі і фрукти, і робіть це вдома самі. До того ж, часто в подібному вигляді пропонуються далеко не самі свіжі продукти, тому ви ризикуєте заробити ще й харчове отруєння. А проводячи цю процедуру вдома, ви будете завжди мати під рукою підготовлені продукти, а також будете абсолютно впевнені в їхній якості.

Чи можна купувати продукти на ринку?

Для того щоб дійсно економити на покупці продуктів, купуйте сезонну продукцію на ринку. Наприклад, картопля, помідори, огірки, ягоди і фрукти ви можете купити на ринку в той сезон, коли вони встигають. У цей час продавці на ринку пропонують досить низькі ціни в порівнянні з супермаркетами. Якщо ж ви категорично не сприймаю походи на ринок, то заощадити ви можете, купуючи заморожені або консервовані продукти.

Чи потрібно вести рахунок продуктам?

Це є запорукою успішної та повної економії. Завжди враховуйте всі продукти, які у вас є. Також використовуйте їх з максимальною користю. Готуйте, придумуйте щось для того, щоб використовувати всі продукти як можна довше. Це робиться для того, щоб не вирушати за новими продуктами на наступний день. Приміром, якщо випадково помітили, що куплені раніше банани почали темніти, то приготуйте з них коктейль, а не викидайте їх і не вирушайте за новими бананами.