Відпочинок завжди розслабляє, дарує багато позитивних емоцій і заряджає організм нової життєвою енергією.

Проте відпочинок на морі не тільки дарувати задоволення, але і відмінно оздоровлює наш організм. Про те, яку користь отримуємо ми, відпочиваючи на морі, піде мова в даній статті

Чи корисна морська вода і бруд?

Ванни з морською сіллю здатні творити чудеса. Вони розслабляють, піднімають тонус організму, ви відчуваєте прилив сил після купання. Відомо, що морська вода близька за своїм складом до людської крові, тому сполуки, які входять до її складу, дуже корисні для нашого організму.

Бруд також корисна для організму людини, володіє чудовими цілющими властивостями. Вона входить до складу багатьох ванн і масок для тіла та обличчя. Бруд дуже ефективна при лікуванні захворювань хребта і суглобів.

Пам'ятайте, що купання в морі є відмінним тренуванням серцево-судинної системи. Відразу ж після занурення у воду ви відчуваєте її прохолоду, а в організмі в цей момент відбувається звуження судин - природна реакція на холод. Далі ваші судини розширюються, а ви відчуваєте прилив сил і бадьорість. Також дуже корисно зайти у воду по кісточки і походити небагато.

Ефект, який надає галька і пісок можна порівняти з ефектом від точкового масажу на підошвах ніг. А, як відомо, він здатний поліпшити роботу багатьох внутрішніх органів. Коли ви плаваєте в морі, отримують навантаження м'язи, які в звичайному житті не задіюються, а ось хребет не перевантажується. Пропливши сто метрів в море, ви можете прирівняти їх до кілометру бігу на суші. Навантаження на організм буде рівноцінною.

Чим корисні морські водорості?

Їх можна з упевненістю назвати дарами моря. Їх вживають в їжу після мінімальної термічної обробки. Морські водорості є сильним антиоксидантом, який перешкоджає передчасному старінню тканин організму. Недарма, жителі Японії, які досить багато вживають в їжу морських водоростей, славляться своїм довголіттям і здоров'ям.

Чим корисний морське повітря?

Багато хто з нас люблять просто пройтися по набережній, при цьому подихати морським повітрям. Можливо, і ви помічали, що прийшовши на набережну, ваш ніс починає дихати, навіть якщо не дихав до цього. Чудовий морське повітря здатний поправити здоров'я.

Вчені стверджують, що всього лише в міліметрі повітря міститься близько тисячі мікрочастинок морської солі. Таким чином, за добу, проведені на морському узбережжі, ви вдихаєте близько десяти мільярдів частинок морської солі.


Також в морському повітрі міститься йод, причому в органічному поєднанні. Такий йод засвоюється нашим організмом набагато краще, ніж на сухому повітрі. Мікрочастинки солі осідають на слизових оболонках нашої носоглотки, тим самим підвищуючи наш імунітет до більшості респіраторних інфекцій.

Відзначимо, що морське повітря дуже позитивно впливає на обмінні процеси, що відбуваються в нашому організмі. Також в морському повітрі міститься бром, який просто необхідний для зміцнення нервової і кровоносної системи. Саме тому, прийшовши на море, ви відчуваєте спокій і безтурботність.

Чим корисні морські хвилі?

Море практично завжди рухається і не буває спокійним. Морські хвилі також сприяють оздоровленню нашого організму. Так, вдаряючись об груди, вони створюють тиск практично рівному восьми кілограмів. І для того, щоб утримати рівновагу, вам доводиться напружувати м'язи. Завдяки цьому процесу, ваші м'язи і суглоби зміцнюються, стомлення і втома відходять, а кровообіг поліпшується.

Виходячи з моря, лягайте на пляж в тому місці, де хвилі закінчують свій біг. Обдаючи вас, хвилі будуть приводити в порядок вашу фігуру. Дуже корисно проводити цю процедуру після плавання або ходьби у воді. Ви отримаєте відмінний гідромасаж і лікувальну процедуру.

Чим корисна морська сіль?

Як відомо, завдяки саме їй можна говорити про користь морської води і повітря. До складу морської солі входить безліч мікроелементів, серед яких калій, магній, бром, йод, кальцій, натрій. І, треба сказати, що кожен елемент відповідає за свою ділянку і процес метаболізму.

У цілому можна сказати, що перераховані мікроелементи насичують клітини організму киснем, покращують згортання крові, покращують гормональний фон, а також нормалізують провідність нервових імпульсів . Морську сіль використовують при лікуванні різних захворювань, серед яких грип, ангіна, гайморит, радикуліт, подагра, біль у суглобах та ін. Також морську сіль застосовують в косметичних процедурах, які спрямовані на позбавлення від целюліту, оздоровлення шкіри, а також поліпшення тонусу грудей. Дуже корисно вживати морську сіль в їжу. В силу того, що в солі міститься йод, вона покращує роботу щитовидної залози, сприяє інтелектуальному зростанню і фізичному розвитку, а також зміцнює імунітет.