На своїй ділянці теж можна спорудити пісочницю і зайняти на деякий час дитину. Ви можете розмістити в зручному для вас місці і обгородити, щоб сторонні особи не заходили на цю територію.

Визначаємося з формою пісочниці

Найпоширенішою формою для пісочниці вважається квадрат. Справа в тому, що ця форма є найзручнішою, адже на бортах може розміститися багато діток і навіть їхні батьки. Ви можете, звичайно, зробити її і круглою, і овальної, і навіть у вигляді трапеції. Вибір форми буде залежати від вільного простору, на якому буде розміщена пісочниця. Ми розглянемо створення пісочниці на прикладі квадратної форми.

Каркас для пісочниці

Для спорудження каркаса нам потрібні чотири обрізні дошки шириною близько сорока сантиметрів. Їх необхідно скріпити між собою куточками. Далі для того, щоб в пісочниці було зручно грати не тільки малюкам, але і їх батькам, необхідно прибити до бортів дерев'яні сидіння. Їх ви можете розташувати по всій довжині каркаса, а можна по кутах розмістити лише кілька дерев'яних куточків. Пам'ятайте, що для того, щоб дитина не посадив собі скалку, ви повинні підготувати дошки перед монтажем. Для цього знадобиться рубанок і шкурка, за допомогою яких ви зможете зробити дошки гладкими. Далі подбайте про довговічність каркаса. Для цього використовуйте спеціальне просочення для дерева, яка захищає його від гниття і паразитів. Останній шар в обробці каркаса - фарба. Підберіть яскраву фарбу, яка зробить пісочницю помітною здалеку.

Саморобну пісочницю

Важливо правильно встановити конструкцію для майбутньої пісочниці, адже від її стійкості залежатиме її довговічність. Отже, краю каркаса необхідно вкопати на глибину близько десяти сантиметрів. Для установки пісочниці підберіть таке місце, щоб пісочниця перебувала на деякому підвищенні. Так вона буде захищена від вітрів, які видувають пісок з неї, і від вимивання піску дощами. Перед установкою пісочниці підготуйте грунт. Для цього очистіть його від бур'янів та сміття.


Для наповнення пісочниці потрібно близько 0,7 куба піску. Краще використовувати для цих цілей крупнозернистий пісок.

Якими додатковими пристроями можна забезпечити пісочницю?

Дуже зручно, якщо у пісочниці буде дах. Для того щоб зробити каркас для даху потрібно зварити між собою металеву арматуру або ж використовувати дерев'яну решітку. Стовп вкопують посередині пісочниці, або ж споруджуємо чотири кріплення по краях пісочниці. Таку дах покрити можна полікарбонатом, профнастилом, металочерепицею, фанерою або вагонкою. Також пісочницю можна забезпечити відкидними дверцятами, і тоді пісок буде захищений від вітру, дощу і тварин. Найзручніший матеріал для цього фанера, а в якості кріплень підійдуть звичайні дверні петлі.

Як зробити пісочницю привабливою для дитини?

Дуже важливо, щоб дитина зацікавився пісочницею і хотів у ній грати. Для цього вона повинна бути правильно оформлена. Тому включіть свою фантазію і розмалюйте пісочницю яскравими фарбами. Намалюйте на каркасі великі квіти, зображення тварин, а можна прикрасити каркас в кольори веселки. Так вона точно приверне увагу маленького непосиди. Можете залучити до цього заняття і самого малюка, правда, якщо він вже досяг хоча б трьох років. У цьому випадку оформлення пісочниці перетвориться ще й в захоплюючу гру.

Як бути якщо часу на спорудження пісочниці ні?

Буває, що часу не вистачає навіть на себе, а вже на спорудження пісочниці і поготів. Існує чудовий вихід із ситуації. Просто заповніть піском покришку трактора. Звичайно, попередньо її необхідно очистити і помити, а розмалювати її можна білою фарбою. Також можна використовувати у вигляді пісочниці надувні басейні, які сьогодні дуже популярні. Вони продаються за прийнятну вартість, тому можна купити один для прямого призначення, тобто плавання, а другий використовувати як пісочницю. В результаті ваш дворик на дачі буде оформлений яскравими фарбами, а маляті буде, чим зайнятися, тим самим давши вам часу трохи відпочити.