Розберемо пірамідку. Візьміть звичайну дитячу пірамідку, що складається з п'яти кілець. Тримайте стрижень пірамідки в руках і просите дитини, щоб він зняв колечко. Якщо він важко це зробити, тоді допоможіть йому. Коли зніміть всі кільця, то коментуйте це: "Ми всі колечка зняли, більше на стрижні немає колечок". Потім самі надягайте всі кільця на стрижень, а малюк в цей момент спостерігає за вами. Самостійно надягати кільця на стрижень він зможе тільки через місяць, а то й два.
Коробочка із сюрпризом. Вам знадобиться коробка у формі куба або циліндра і який-небудь набір маленьких іграшок (штук 5). Покажіть малюкові закриту коробку і потрясіть її. Скажіть щось на зразок: "Здається, в коробочці щось є, а давай подивимося!" Зніміть кришку коробки і приберіть її, вона не знадобиться. Починайте виймати іграшки по одній і передавати їх дитині. Звертайте увагу малюка на колір і форму фігурок. Коли ви дістали всі іграшки, покажіть йому, що коробка порожня: "Більше немає іграшок! Ми дістали всі іграшки!". Покладіть знову всі предмети в коробку і нехай дитина тепер сам їх звідти дістає. Якщо у нього ще не виходить звертатися з об'ємними предметами, то візьміть його руку і разом діставайте іграшки. На наступний день покладіть інші предмети, щоб малюку було цікаво.
Чудна гірлянда. Приготуйте коробку або відерце з кришкою, в якій потрібно прорізати отвір, набір дрібних іграшок, тонку стрічку.


Іграшки повинні бути нанизані на стрічку і закріплені, щоб вийшла гірлянда. Кінчик стрічки стирчить з отвору в кришці. Привертайте увагу малюка до коробки, нехай він потягне за стрічку, допоможіть йому в цьому, якщо він ще ускладнюється. Разом з ним діставайте послідовно іграшки та обговорюйте, вивчайте кожну. Потім по черзі знімайте іграшки з стрічки і складайте в коробку.
Веселі тарілочки. Вам знадобиться близько шести тарілочок з пластмаси або дерева. Підсуньте ближче до дитини стопку тарілок, зніміть одну і протягніть йому. Прослідкуйте, щоб малюк правильно взяв тарілку: великий палець повинен бути зверху тарілки, а інші знизу. Разом розгляньте тарілочку, обговоріть її форму, колір і так далі. Коли вивчіть всі тарілочки, то знову складіть їх в стопку і поставте поруч з дитиною, щоб він пограв з ними. Потім в останній раз зберіть їх в стопку, і нехай малюк сам покладе останні 1-2 тарілочки.
Веселі ковпачки. Побудуйте з восьми різноколірних стаканчиків або ковпачків пірамідку. Покажіть дитині, як можна зняти стаканчик і розберіть разом з ним цю пірамідку, при цьому обговорюючи всі дії. Далі знову складіть пірамідку, і нехай він сам розбере її. Коли він вже добре навчиться це робити, то переверніть пірамідку і навчіть його виймати один стаканчик з іншого.