Всього, якихось, років десять тому, було прийнято як обручок використовувати прості гладкі кільця. Але зараз ситуація змінилася, і обручки можуть бути самих різних видів: крученими, візерунчастими, з дорогоцінними каменями. Незмінним залишилося тільки те, що метал, з якого виконуються обручки, повинен бути жовтим або білим золотом.
За довгі роки і по сьогоднішній день, золоті кільця з жовтого золота стали найпопулярнішими у світі. Вони набагато більш практичні і краще виглядають, ніж з білого золота. З часом вони не покриваються ніяким нальотом, що не дряпаються і не труться. Одним з лідерів прикрас на світовому ринку кілька років тому, були кільця з Росії. Вони були зроблені з трьох різних видів золота: жовтого, білого і рожевого. Зараз відтінки золота можуть сильно відрізнятися, це обумовлюється тим, як додатковий матеріал використовується при сплаві з основним.
Вибираючи обручку, не варто зациклюватися на конкретному дизайні. Вони бувають найрізноманітніших форм і відтінків. Найчастіше, ширина кілець буває в районі дванадцяти міліметрів. Класичні, як правило, мають гладку поверхню. Але також вони можуть бути і рельєфними. Якщо, при виборі обручки ви хочете виділятися серед інших, то можна вибрати кільця з об'єднанням різних сплавів і металів. Але найкраще, якщо кільця нареченого і нареченої будуть витримані в одному стилі.
Коли вибираєте обручку, не забувайте, що потрібно враховувати форму руки як вашої, так і вашої половинки. Наприклад, для широкої руки більше піде широке кільце, або з цікавим плетінням. Якщо у вас широкі пальці, то вам більше підійде кільце із закругленими краями всередину. Таке виконання не дозволить йому передавити або натерти шкіру, що могло б викликати дискомфорт.Золоті плоскі кільця будуть найкращим варіантом у тому випадку, якщо пальчики вашої обраниці тоненькі. Або кільця з малюнком, зробленими в діагональному напрямку. Воно буде найкраще виглядати, якщо пальці виший нареченої зовсім мініатюрні. Таке рішення візуально зробить обручку ширше. За розміри кільця також відповідає його висота, не варто про те забувати. Для широкої руки, як не можна краще, може додати витонченості легка мережка на обручці. А для витончених пальчиків, підійде варіант з трьома дорогоцінними або напівкоштовними камінцями. Для такого рішення, оправа робиться зубчастої або у вигляді обідка.
Під час вибору обручок, майбутні молодята обов'язково повинні звертати увагу на цифри, які виконані у вигляді відбитків на металі, що визначають пробу. Вона потрібна для того, щоб визначити якість дорогоцінного металу. Адже воно кільця виготовляються не з чистого золота, а з якимсь відсотком домішок. Це робиться для того, що зрадити кільцям деякі механічні властивості і відтінки. У більшості країн застосовується метрична система проби металу. У ній визначається кількість частинок дорогоцінного металу по відношенню до тисячі. Якщо кільце складається з декількох дорогоцінних металів, то і проба повинна стояти на кожному з них.
І, звичайно ж, не варто вірити всьому, що написано. Адже навіть клеймо з пробою на золотому кільці не може бути гарантом якості, якщо воно було придбано не в спеціалізованому магазині ювелірних прикрас. Адже в усі часи були підробки дорогоцінних металів і прикрас з них. Але і завжди були способи перевірки автентичності металу. Так, щоб убезпечити себе, завжди купуйте ювелірні вироби тільки в спеціалізованих магазинах.