По-перше, привітайте себе. Те, що Ви читаєте цю статтю вже величезний крок до звільнення від тютюнової залежності. Багато людей не кидають курити, бо вважають, що це занадто складно для них. Вони думають, що настане один прекрасний день, і вони звільняться від своєї залежності.
Це дійсно, правда, для більшості людей кинути палити справа не з легких. Зрештою, нікотин, який міститься в сигаретах, є сильним наркотиком. Але при правильному підході, ви зможете подолати тягу.
ТРУДНОЩІ В УСУНЕННЯ ЗВИЧКИ
Курці, можливо, почали палити, тому що їхні друзі давно це робили або це здавалося їм крутим. Але вони продовжують палити, тому що вони звикли до нікотину, одному з хімічних речовин, що міститься в сигаретах і тютюновому димі.
Нікотин є стимулятором, як і заспокійливий засіб. По-перше він збільшує частоту серцевих скорочень, а по-друге змушує людей відчувати себе більш зосередженими (як кофеїн). Відмова від прийому чергової дози нікотину викликає депресію і втому, внаслідок чого люди жадають викурити ще одну сигарету, щоб підбадьоритися знову. На думку багатьох експертів, нікотин в тютюні по звикання прирівнюється до кокаїну або героїну.
Але не варто зневірятися, мільйони людей постійно позбуваються своєї залежності. Ці кроки допоможуть і Вам кинути палити:
1. Зважте всі і розпишіть
Люди, які хочуть змінитися, часто бувають більш успішними, коли вони все зважили і розписали. Тому запишіть всі причини, чому ви хочете кинути курити, наприклад, гроші, які ви заощадите. Тримайте цей список на видному місці і додавайте до нього з часом нові причини.
2. Отримайте підтримку
Люди, чиї друзі та родичі допомагають їм, домагаються великих результатів. Якщо Ви не хочете розповісти батькам чи сім'ї про вашу залежності, переконайтеся, що Ваші друзі нададуть Вам допомогу і підтримку. А якщо у Вас виникли труднощі в знаходженні людей, які могли б підтримати Вас (якщо, скажімо, всі Ваші друзі курять і ніхто з них не зацікавлений зупинятися), Ви можете розглянути питання про приєднання до групи підтримки, або знайти однодумців в Інтернеті.
3. Встановити дату відмови від куріння
Виберіть день, коли Ви кинете курити. Розкажіть Вашим друзям і Вашій родині, що Ви збираєтеся кинути палити в цей день. Просто подумайте про те, що цей день стане розділової рисою між курінням і Вашої нової кращої некурящою життям.


Відзначте його на своєму календарі.
4. Викиньте сигарети - всі Ваші сигарети
Люди не можуть кинути палити, коли сигарети спокушають їх і знаходяться поруч. Позбавтеся від попільнички та запальнички, теж.
5. Вимийте весь одяг
Позбавтеся від запаху сигарет, настільки, скільки Ви зможете. Періть всю Вашу одяг, починаючи з пальто і закінчуючи светром. Якщо Ви курили в машині, то і її почистіть.
6. Будьте зайняті
Багато людей вважають, що найлегше кинути в понеділок, коли у них робота. Чим більше Ви відволікаєтеся, тим менш імовірно, що Ви захочете сигарет. Залишатися активним так само хороший спосіб зменшувати свою вагу і збільшувати енергію, навіть якщо Ви відчуваєте симптоми нікотинової абстиненції.
7. Кидайте поступово
Деякі люди вважають, що поступове зменшення кількості сигарет, які вони курять щодня, являє собою ефективний спосіб кинути палити. Однак ця стратегія не працює для всіх, Ви можете виявити, що Вам варто зупинитися відразу. Це явище відоме як "холодна індичка" ("cold turkey").
8. Використовуйте замінник нікотину, якщо Вам необхідно
Якщо ви виявите, що жоден з цих кроків не працює, Ви можете проконсультуватися у свого лікаря з приводу лікування . Замінники нікотину, такі як жувальна гумка, пластирі, інгалятори або назальні спреї можуть бути дуже корисними. Аерозолі та інгалятори доступні тільки за рецептом, тому важливо звернутися до лікаря, перш ніж купувати їх. Таким чином, лікар допоможе знайти Вам рішення, яке буде працювати.
Таким чином, лікар допоможе знайти Вам рішення, яке буде працювати для Вас як можна краще.
9. Не здавайтеся!
Основні зміни іноді мають невдалий початок. Якщо Ви, як безліч людей, то успішно можете кинути в перебігу тижнів або навіть місяців, а потім раптово з'явиться тяга настільки сильна, що Ви готові здатися. Або, може бути, Ви випадково опинитеся в ситуації, коли піддастеся спокусі.
Якщо Ви помилилися, це ще не означає, що Ви зазнали невдачі, це просто означає, що Ви людина.
10. Заохочуйте себе
Як ви вже знаєте, кинути палити нелегко. Винагородите себе! Відкладайте гроші, які Ви зазвичай витрачаєте на сигарети. Коли Ви станете вільним від тютюнової залежності в перебігу тижня, 2 тижнів або місяця, купіть собі заслужену річ, яка принесе Вам задоволення, як новий компакт-диск, книгу або одяг. І щороку без куріння святкуйте знову. Ви заслужили це.