У всі часи люди цінували хутро, тому це один з найбільш морозостійких матеріалів, але, на жаль, у наш час складно вибрати собі таку модну і дорогу річ і не помилитись в очікуваннях. У кожної жінки повинна бути хутряна куртка і неважливо де ви живете, на півдні Чорноморського узбережжя або на півночі Іркутська. Але треба вміти відрізняти підробку від справжнього хутра, щоб не було прикро за витрачені кошти. В першу чергу ви повинні вирішити для себе, з якою метою купуєте виріб. Куртки з бобра, на приклад відрізняються високою морозостійкістю і несучістю. Якщо ж ви ближче до модних тенденцій, то зараз дуже цінуються хутряні куртки, скроєні з клаптів. Дуже сучасні і стильні моделі, але від морозу зовсім не рятують. А ось норка є відмінним компромісом між "модним" і "теплим". Якщо ж у ваших районах немає сильно низьких температур, то ідеальним варіантом може стати куртка з каракулю, а овчину або соболя краще брати для холодної зими.
Звичайно, дуже важливо здобувати хутряні вироби в спеціалізованих магазинах, які вам або порадять, або в якість продукції яких ви може бути впевнені. Тому, де б ви не купували свою "чудо" покупку, необхідно знати основні прийоми відмінності одного хутра від іншого, тому фальсифікація серед хутряних виробів має місце бути.
Найчастіше буває, що замість бажаної куртки з хутра норки, вам можуть продати кролика або бабака. Щоб не потрапляти в таку ситуацію потрібно пам'ятати, що хутро справжньою норки більш жорсткий, а волоски однакової довжини, коли у кролика і бабака хутро м'якше і різний по довжині.
Стриженої нутрії та кролика часто видають за хутро стриженого бобра. Обов'язково перевіряйте хутро на дотик - у бобра подпух густий і остевой волосся довше, ніж у нутрії або кролика.
Іноді замість сріблястою лисиці (чорнобурки) продають лисца. Найголовніша відмінність в тому, що у чорно-бурого лисиці волосся триколірний: сірий, білий, і чорний на кінчику, а у лисца двоколірний.Хутро куниці дуже схожий на хутро соболя світлих забарвлень, тому дуже часто буває що, замість якісного і теплого вироби, продається фальсифікований товар. Відмінності можна виявити на дотик, хутро куниці набагато жорсткіше, ніж хутро соболя.
Якщо в момент покупки присутні сумніви в якості того чи іншого виробу, то краще утриматися від придбання, або пригасити з собою людину розбирається. Ще краще попросити в магазині сертифікат на шубу, але часто і він не рятує від підробки, так що часом відрізнити фальшивку від справжнього хутра може тільки експертиза.
Для того щоб визначити початкове якість хутряного виробу потрібно пом'яти його в руках, добре отжірованние шкурки ніколи не будуть шарудіти. Якщо паперове шурхотіння все ж таки присутня, це говорить про те, що куртка швидко порветься. Так само для перевірки якості потрібно зім'яти куртку, потім відпустити, хутро повинен розпрямитися, а волоски не злипатися між собою.
Чи не складним способом можна перевірити і якість вичинки хутра: потрібно намочити руку водою і провести по волоссю. На руці має залишитися 2-3 волоска, якщо це якісна норка, якщо ж це срібляста лисиця, то допускається і більше. Коли остевой волосся з хутра у великій кількості залишається на руці, то це говорить про погану якість і ранньому зносі вироби.
Якість швів можна перевірити на дотик, тому вони зазвичай приховані під підкладкою. Шви повинні промацуватися, але при цьому не повинні бути товстими. Якщо шов намацати так і не вдалося, то можливо, що шкурки склеєні. Такий виріб не прослужать і сезону.
Вибираючи хутряну куртку, важливо перевірити якість забарвлення хутра, щоб згодом шкарпетки не псувати інші світлі речі. Досить скористатися хусткою або аркушем паперу, провівши ним по хутру не повинно залишатися слідів. Вироби з хутра натурального забарвлення носяться набагато довше, ніж з фарбованого.