Більшість фахівців-косметологів все частіше констатують той факт, що суха шкіра обличчя є переважаючою серед інших типів шкірного покриву, особливо в середовищі жіночої половини людства.

Чи так це насправді - достеменно не відомо. Однак якщо врахувати численні фактори, що призводять до сухості шкірного покриву, таке твердження стає цілком можливим.

Але як би там не було насправді, не варто заперечувати те, що шкіра, схильна до сухості, як ніяка інша з типів шкірного покриву, вимагає особливо ретельного і ніжного догляду. Очищення, живлення і зволоження - самі незамінні помічники в боротьбі з надмірною сухістю і тьмяністю шкіри обличчя!

Для того щоб не провокувати цей тип шкіри і ще більш не посилювати її стан, необхідно дотримуватися основні правила по догляду за нею:

  • хлор, що міститься у водопровідній воді, робить негативний вплив на будь-яку шкіру, а на суху - особливо. Тому намагайтеся якомога рідше застосовувати воду з-під крана для вмивання, тим більше гарячу. По можливості краще всього використовувати кип'ячену, мінеральну або очищену питну воду.
  • всі засоби для очищення такої шкіри повинні бути нейтральними, з оптимально збалансованим вмістом pH-речовини.
  • для зволоження сухої шкіри необхідно користуватися якісними кремами з високим відсотком ланоліну і гліцерину.


    Ці речовини допоможуть заповнити недолік жирів і оптимізувати рівень зволоженості, відновлюючи тим самим природний водно-жировий баланс шкіри.

  • щотижня необхідно приймати парові ванночки для обличчя, використовуючи для цього трав'яні відвари з квіток аптечної ромашки, листя перцевої м'яти або квіток лаванди. Така процедура повинна проводитися протягом 10-15 хвилин. Також рекомендується хоча б зрідка обполіскувати особа такими трав'яними відварами.
  • маски і скрабірующіе склади для догляду за сухим шкірним покривом слід використовувати 1 раз на 7-10 днів. Причому очищаючи обличчя за допомогою скрабів, не варто забувати про те, що крім усього іншого суха шкіра відрізняється особливою чутливістю. Тому текстура таких допоміжних косметичних засобів повинна бути дуже ніжною.