Багато жінок ведуть активний спосіб життя, займаючись різними видами спорту. Для них спорт - невід'ємна частина життя. Але коли вони носять під серцем нове життя, у них виникає питання. Чи можна в такому положенні продовжувати займатися? Жінки, які до цього не займалися спортом, але турбуються про здоров'я свого майбутнього малюка, про те, як швидко прийти у форму після пологів, може задуматися про те, щоб почати займатися спортом. Але чи можна займатися спортом під час вагітності? А якщо навіть можна, то яким? Сьогодні ми поговоримо саме про це.

Чим спорт корисний для вагітних

Якщо немає ніяких протипоказань, то заняття спортом під час вагітності піде вам тільки на користь. Регулярні заняття спортом підвищують фізичну стійкість організму жінки, покращують роботу нервової системи, серцево - судинної, дихальної, впливають найкращим чином на обмін речовин в організмі, а так само підвищують емоційну стійкість. Займаючись регулярно фізичними вправами, ви зменшуєте ризик післяпологових ускладнень, спрощуєте протікання пологів і протікання самої вагітності, можливі розриви промежини під час пологів знижуються до мінімуму. Заняття спортом під час виношування дитинчати, сприятливо впливають не тільки на організм жінки, а й на організм майбутнього малюка. Якщо ж жінка веде дуже малорухливий спосіб життя, то в такому випадку в її організмі можуть розвиватися застійні процеси. У такому випадку фізичні навантаження є необхідними. Вони покращують кровообіг і живлення клітин. Плід, який отримує необхідну кількість поживних речовин і достатня кількість кисню, розвивається правильно. Вранці багато вагітних відчувають нездужання. Правильно сплановані і ретельно підібрані заняття спортом зможуть позбутися цього неприємного відчуття.

Види фізичних навантажень, які протипоказані вагітним

Природно, вагітним жінкам дозволені не всі види спорту. Ні всі з них є корисними для жінки і для майбутнього малюка, до того ж, можуть ще й шкоду принести. Стрибки з парашутом, бокс, карате, верхова їзда - це все заборонено при виношування дитини. Причина заборони - високий ступінь травматизму в даних видах спорту. А жінці, яка перебуває в такому становищі, потрібно дуже обережно ставитися до себе і берегти своє здоров'я. Так само категоричній забороні підлягають такі види спорту, як: катання на гірських лижах; їзда на велосипеді; групові заняття спортом; стрибки; танцювальна аеробіка; степ; спринтерський біг; біг на довгі дистанції; стрибки; водні лижі; стрибки у воду; дайвінг. Будь-які вправи, що пов'язані з розтяжкою м'язів живота або будь-яких інших розтяжок, а так само вправи, засновані на будь - яких різких рухах, махах (у плаванні), вигинах спини, так само категорично заборонені вагітним жінкам.

Які фізичні навантаження дозволені

Вагітним жінкам дуже корисно ходити пішки. Лікарі радять їм кілька разів на день здійснювати невеликі піші прогулянки. Це є самим простим, доступним і корисним видом фізичного навантаження. Ним може займатися кожна вагітна, не враховуючи свій рівень підготовки. Винятки становят тільки ті жінки, у яких існує загроза викидня. Таким жінкам строго призначено постільний режим, і ні про які прогулянках, природно, мова йти не може. Здійснювати піші прогулянки слід в дуже зручною і стійкою взуття, гарненько одягаючись у холодний сезон.

Ще вагітним дуже корисно ходити вгору по сходах. Жінкам, які живуть на нижніх поверхах, фахівці рекомендують пару раз на день підніматися сходинками просто так. Піднімаючись, не поспішайте. Ваше дихання має бути рівним, спокійним, дихайте носом, рот не відкривайте.

Щодо різних видів спорту ви повинні пам'ятати такий нюанс: активно займаючись спортом до вагітності, ви не можете продовжувати точно в такому ж дусі, вже завагітнівши . Так що навантаження треба зменшити. Якщо ж ви навпаки, ніколи до цього не займалися спортом, то чи не намагайтеся викладатися повністю. Починайте з простих вправ, поступово збільшуйте навантаження. Але не все відразу! Дуже корисними при вагітності є йога, плавання, а так само спеціальна фізкультура для вагітних.

Плавання має дуже ефективний результат. Адже, перебуваючи у воді, розвантажується хребет, сприяють зміцненню м'язів спини, грудей. Плавання покращує кровопостачання. Воно дуже позитивно відображається на здоров'ї матусі і малюка. Вже після декількох занять плаванням, можна відчути дуже помітний результат. Це гарний настрій, тонус м'язів, покращене самопочуття, зменшення набряків і багато чого іншого. Багато хто з жінок помічали, що після плавання в басейні у них притуплялися або ж зникали ознаки токсикозу, поліпшувався апетит. Плавання є відмінним способом бути постійно в тонусі, і після народження малюка, швидко привести себе в норму. Займаючись плаванням, жінки позбавляють себе від ризику падіння, зневоднення, перегрівання, великого навантаження на суглоби.

Коли ви відправляєтеся в басейн, будьте уважні, дивіться, щоб вода в ньому була досить чистою.

Йога. Заняття йогою так само дуже сприятливо впливають на організм в процесі виношування дитини.


У наш час різновидів йоги дуже сильно багато. Ви можете займатися будь-яким з них, але найбільше підійде спеціальна йога для вагітних. У ній немає таких поз і вправ, які потрібно виконувати лежачи на спині. Займаючись йогою, велика увага приділяється правильному диханню і можливості розслабитися. Це дуже корисно для малюка. Адже при правильному диханні покращується кровообіг, і малюк отримує необхідний йому кисень. Так само правильне дихання готує матусю до майбутніх пологів, так як контролювання дихання полегшує біль при переймах і при самих пологах. Під час виконання процедур не варто сильно розтягувати зв'язки і напружувати черевні м'язи. Бажано, якщо поруч буде що-небудь, на що можна буде сперти

Гімнастика для вагітних. Вона розроблена з урахуванням всіх фізіології та потреб вагітних жінок. Вправи в цьому комплексі спрямовані на те, щоб розвинути сердечнососудистую і дихальну систему, м'язів, які беруть участь у процесі пологів, на вирівнювання постави, на зміцнення черевного і тазового дна. Це дуже хороша програма тренувань, яка необхідна жінкам, які виношують крихітку. М'язи за допомогою неї стають гнучкими. В основному завжди, комплекси для майбутніх мам, включають в себе тренування Кегеля. Ці тренування спрямовані на розвиток усіх м'язів, які беруть величезна участь в процесі народження малюка. Адже при пологах, навантаження на м'язи промежини дуже велика. Так само, комплекс вправ для вагітних включає в себе тренування на великому надувному м'ячі, який називається фітбол. Такі вправи спрямовані на підготовку серцево-судинної системи, зменшення болю в спині, зниження тиску, розвиток сили і гнучкості, а так само поліпшення стан в цілому.

Пілатес. Заняття пілатесом має дуже хороший результат. Так як пілатес сприяє розвитку м'язів тазового дна, а саме вони так активно беруть участь при пологах. Під час тренувань поліпшується кровопостачання плода і це дуже добре впливає на його розвиток.

Виношуючи малюка, так само можна грати в теніс. Якщо раніше ви не займалися таким видом спорту, то занадто захоплюватися, теж не варто. А якщо ви ще до вагітності грали в теніс, то можете спокійно далі продовжувати ним займатися. Тільки спокійно, без різких ривків і рухів, а так само не перегріваючись. Цим видом спорту дозволяється займатися протягом 5 місяців вагітності. Далі заняття слідують припинити і перенести на післяпологовий період. Так само можна займатися бігом. Він повинен бути в спокійному темпі, одяг і взуття повинні бути зручними. Краще переходити на заняття спортивної, швидкою ходьбою. Якщо ви в до періоду вагітності, регулярно бігали, то можете займатися бігом до половини вагітності. Якщо раніше не займалися цим видом спорту, то не робіть занадто великих навантажень. Катання на велосипеді дозволено тільки за умови, що дороги рівні. Новачкам цей вид спорту слід уникнути, так як можливо багато чого кількість падінь. Слід підібрати зручний велосипед з широким, м'яким, зручним сідлом. Якщо у вас є великий досвід, дозволено катання на лижах. Цим видом спорту, з дозволу доктора, можна займатися всю вагітність. Місцем катання не повинні бути високі спуски, особливо катання на лижах заборонено в гірських висотах. Так як там кисень в недостатній кількості і висока можливість падіння.

Будьте обережні!

Для тренувань жінка повинна підібрати собі максимально зручну та комфортну одяг. Ніщо не повинно сковувати її рухів. Це ж стосується і взуття. Найкращим періодом для занять спортом є другий триместр вагітності. Так як у першому, плід ще прикріплюється до стінок матки, у нього тільки починають формуватися системи та органи, може виникнути загроза викидня. Тому, щоб не ризикувати, не варто давати організму велике навантаження в цей період. Припинити заняття зазвичай потрібно в кінці 8 місяці. Якщо, займаючись, ви відчуваєте себе недобре, спостерігається головний біль, запаморочення, утруднення кровообігу, поява перепочинок або сильні болі в м'язах, то тренування варто припинити. І в такому випадку зверніться до фахівця. Він зможе допомогти вам підібрати більш правильний, відповідний вашому організму комплекс занять.

Протипоказання при заняттях спортом

Так, спорт завжди оздоровлює, але потрібно знати про те, що, будучи вагітними і маючи яке- або захворювання, заняття спортом можуть обернутися тільки в гіршу сторону. До таких хвороб слід віднести:

  • токсикози;
  • хронічний апендицит;
  • запальні або гнійні процеси;
  • передлежання плаценти;
  • маткові кровотечі;
  • многоводие;
  • захворювання нирок, печінки, серцево-судинної системи.

Займаючись спортом, не забувайте про те, що він повинен приносити вам і фізичне, і моральне задоволення. Тільки в тому випадку він буде приносити користь. У вас повинно зберігатися відчуття комфорту, міцний сон і дуже позитивний настрій. Тільки тоді ваш вибір буде зроблено правильно!