У своїй статті я хотів би написати про приготування грузинського національного блюда, хачапурі. А точніше про хачапурі по-аджарський.
Для довідки:
"Хачапурі- блюдо грузинської кухні, грузинське національне борошняний виріб представляє собою корж з сиром, м'ясом або парної рибою".
Для приготування хачапурі по-аджарський нам знадобиться:
1. Борошно - 250 грам.
2. Дріжджі - 5 грам.
3. Яйце - 2 штуки.
4. Масло вершкове - 10 грам.
5. Олія - 10 мілілітрів.
6. Бринза - 75 грам.
7. Сир "Сулугуні" - 75 грам.
8. Молоко - 200 мілілітрів.
9. Сіль за смаком.
Перше з чого треба почати, це приготування тіста.
Наливаємо майже молоко в миску, додаємо дріжджі. Перемішуємо. Відбувається "розкриття" дріжджів. Далі сипем сіль (за смаком) і додаємо рослинне масло. Всі інгредієнти ретельно перемішуємо. Розбиваємо одне яйце. Відокремлюємо білок від жовтка. Додаємо в отриману суміш жовток. Знову перемішуємо. Після додаємо борошно. Далі за допомогою рук ми розмішуємо наше тісто. У підсумку повинен вийде круглий шматок тіста.
Відставляємо тісто в тепле місце, що б дати йому настоятися.За першою дією йде друга, а саме ми будемо готувати начинку. Начинка робиться наступним чином. Беремо сир (бринзу і сулугуні) трьом їх на крупній тертці. Після чого розминаємо руками їх. В отриману суміш додамо білок, від розбитого раніше, яйця і трохи молока для додання додаткового смаку і легкості нашої начинці. Всі знову перемішуємо. Наша начинка готова!
Дія третя. Дістаємо наше тісто. Розкачуємо його на дошці за допомогою качалки. Попередньо необхідно дошку трохи посипати борошном. Коли тісто ми розкачати (повинен вийде тоненький млинець), кладемо рівномірно на нього нашу начинку. Після чого ми починаємо наш млинець загортати з кожного боку в трубочку. Краю скріплюємо. У результаті повинно вийти нагадує човник блюдо. Що в Грузії називається хачапурі.
Ставимо хачапурі в духовку. Випікаємо при температурі 250 градусів Цельсія близько 15 хвилин. Після розбити яйце і акуратно покласти наверх нашої човники і продовжити випікати на час однієї хвилини. Дістаємо. Краю хачапурі змащуємо вершковим маслом і кладемо невеликий брусочок масла наверх.
Хачапурі готово! Їсти подано. Смачного!
Спасибі за увагу)