Різноманітність гірської одягу просто вражає уяву. У будь-якому спортивному магазині такий величезний вибір цієї одяг, що легко заплутатися в тому, що треба, що не треба і як взагалі все це підбирати. Відразу треба сказати, що задоволення, яке отримуєш від гірських схилів, багато в чому залежить від зручності одягу. А найважливіше, щоб гірська одяг складався з трьох шарів. Це правило обов'язково треба дотримуватися, навіть якщо не особливо хочеться.
Основним шаром гірськолижного одягу є термобілизна. Воно дозволяє поту випаровуватися, а не вбирає його, що відповідно не дає замерзнути. Термобілизна повинно щільно облягати тіло, щоб зверху на нього без проблем надягали інші частини екіпіровки.
Далі слід середній шар. Він надівається для більшого утеплення, тобто в теплі дні, в принципі, можна обійтися без нього. Найкраще для середнього шару підійдуть флісові штани і флісова кофта. Надягати товсті светри краще не треба, так як вони можуть ускладнювати рух.
Гірськолижна куртка, звичайно ж, є найважливішою частиною екіпіровки, адже саме вона захищає від вітру, снігу, зігріває. Підходити до вибору гірськолижної куртки треба дуже серйозно. Краще всього віддати перевагу куртці із сучасних матеріалів, що не промокають і дозволяють тілу дихати.


Так само, гірськолижна куртка повинна бути просторою, щоб налізти на два попередніх шару одягу і не сковувати рухів, а ще й досить довгою, щоб добре захищати від вітру. Після виявлення куртки, яка відповідає всім цим параметрам вже можна буде покапризничать з дизайном, адже і на гірському схилі треба виглядати стильно і модно.
Далі слідують гірськолижні штани, які повинні бути з щільного, водонепроникного матеріалу, а так само повинні добре сидіти, так як в широких штанях кататися по гірських схилах зовсім незручно.
Залишилася справа за малим. Для повної гірськолижної екіпіровки не вистачає носок, які повинні бути щільними, теплими і дозволяти шкірі дихати. Так само знадобляться рукавички, які повинні бути дуже якісними, щоб захистити руки від морозу та вітру. Ще потрібен шолом, який захистить від травм у разі падіння і спеціальні сонцезахисні окуляри, які захистять очі від яскравого сонячного світла, який в горах, через те, що він відбивається від снігу, набагато яскравіше.
Загалом-то, це і є вся гірськолижна екіпірування. Якщо є все, що перераховано в цьому списку, то можна сміливо вирушати в горя і підкорювати самі очманілі схили.