Ніщо не радує? Нічого не хочеться? Знайоме такий стан? Воно, як правило, означає наступне: в гості завітала непрохана гостя - депресія ...

Результати безлічі досліджень, раз у раз проводяться вченими з усього світу, показують, що даний емоційний розлад є одним з найпоширеніших недуг сучасності. Наприклад, у розвинених країнах, характерною рисою яких є високий рівень життя населення, від депресії страждають 20% жителів!

Що ж з цього приводу думають фахівці?

Тим людям, які не з чуток знайомі з депресією, медики настійно рекомендують провести так звану "генеральне прибирання" свого раціону харчування. Нюанс у тому, що є такі продукти, які особливо гнітюче впливають на нервову систему людини і тим самим ще більше посилюють депресивний настрій. З цієї причини споживання даних "подразників" необхідно звести до мінімуму. Втім, прислухатися до подібних рекомендацій не буде зайвим і для тих веселунів і оптимістів, кого хандра і меланхолія обходять стороною.

Отже, місця в трійці найбільш депресивно-небезпечних продуктів харчування розподілилися наступним чином:

1. Кава

Схема така: надмірне захоплення кавою провокує розвиток досить сильній залежності людини від дії кофеїну, в результаті чого кави сприймається ним як допінг. Під час кавового ритуалу людина отримує певну дозу бадьорості та енергії. Але ось у чому головна заковика! Коли кофеман не отримує вчасно звичну порцію кавовій радості, його організм дає певний збій, що проявляється, в основному, у вигляді неприємного стану втоми, а також відчутті розбитості у всьому тілі і занепадницькі настрої.

2 .


Солодощі

Доведено, що шоколад містить гормони радості і щастя, які сприяють створенню гарного настрою та позитивного світовідчуття, знімають напругу і дарують воістину неземне задоволення. Однак, є й зворотний бік цієї "медалі". В організмі ласунів йде постійний процес вироблення інсуліну, причому у великих кількостях. Метою даного механізму є переробка всієї кількості цукру, що надійшов в кров шляхом поїдання солодощів. Якщо ж людина відмовляється від звичної і регулярно вживається порції солодкого, притому незалежно від природи причин, що спонукали його на цей крок, його настрій різко погіршується. І виправити це, як вважає більшість, може тільки шоколадка! Отже, розвивається ще одна залежність.

Вдобавок до того, депресія у пожирачів солодкого може розвиватися і ще з однієї причини, ім'я якої - зайві кілограми.

3. Червоне м'ясо

Пристрасть до поїдання тваринної білкової їжі часто призводить до поганого настрою. Чому? Причина в тому, що шлунок людини перетравлює надходить в нього червоне м'ясо дуже і дуже повільно. У результаті тривалого процесу розкладання білкової їжі в організмі утворюються токсини, які не найкращим чином впливають на нервову систему людини.