Скоро літо, пікніки на природі, на дачі з великою веселою компанією близьких і друзів. Коронна страва літніх пікніків - шашлик. Це улюблене багатьма, смачну і поживну страву. До того ж м'ясо, приготоване на відкритому вогні, набагато корисніше, ніж засмажене на сковороді.

Найголовніше в шашлику, звичайно, м'ясо. Це може м'ясо теляти, поросяти, баранчика. Багато хто віддає перевагу шашлик з яловичини, риби або птиці. Важливо пам'ятати наступне: якість і смак вашого шашлику безпосередньо залежать від того, наскільки правильно ви виберете м'ясо. У цьому вам допоможуть декілька корисних порад.

1. Не беріть для шашлику заморожене м'ясо. Як би ви його не відбивали, ні маринували, ні смажили, воно залишиться жорстким і несмачним.

2. Краще брати для шашликів саму ніжну частину туші, розташовану вздовж хребта на шиї (ошийок або шийка).


Вибираючи м'ясо, пам'ятайте: воно має бути рожевим. Натисніть на м'ясо пальцем і подивіться, розправилася чи ямка. Якщо так - м'ясо свіже, можете сміливо зупиняти на ньому свій вибір.

3. Якщо ви любите шашлики з м'яса птиці, купуйте свіжу тушку. У неї має бути чиста, без плям, шкіра і об'ємна грудка. Якщо все ж довелося купити заморожену птицю, то зверніть увагу, щоб на ній не було кристалів льоду.

4. Якщо ви вирішили зробити шашлик з риби, то вибирайте не заморожену, а охолоджену. Це може бути осетрина, форель, сьомга або стерлядь. Подивіться, чи є в рибі вм'ятини. Якщо є, значить, були порушені умови її зберігання: риба була разморожена, а потім знову заморожена. Така риба для шашлику не годиться.

5. М'ясо ріжте на великі шматки, щоб воно не пересушувати при смаженні. Якщо збираєтеся смажити м'ясо на решітці, його треба нарізати товстими плоскими шматками.