Як часто іноземні слова в російській мові набувають сенсу, дещо відмінний від оригінального. Так, наприклад, для нас жульен - це порційна гаряча закуска їх м'яса, грибів і сиру.

Але у всьому світі даним словом позначають особливий спосіб нарізки продуктів, особливо овочів. При такому способі продукти нарізаються тонкою соломкою, розміром 7 см в довжину, і не більше 2-3 мм в товщину.

Спочатку дана нарізка використовувалася виключно для овочів, але з часом стала популярна і для нарізки м'яса і риби . Нарізка жульєном дозволяє готувати овочі швидко, зберігаючи при цьому максимум вітамінів. При цьому тонкі шматочки овочів по кілька штук поміщаються на вилці, що дозволяє насолоджуватися поєднанням смаків. Овочі нарізають жульєном для приготування салатів, соусів і супів. Приголомшливо смачно виходять гарячі страви з грибів, нарізаних жульєном, з соусом. Такі гарячі страви готуються в порційній сковорідці з довгою ручкою, званої Кокотница.

До цих пір у Франції страви, приготовані в такому посуді , називаються Кокот, наприклад жульен грибний кокот, що означає кокот з грибів, які нарізані дрібною соломкою.


У російській мові така довга назва просто напросто скоротили, залишивши перше слово назви - жульєн.

Але не тільки цим відрізняється російський кокот від французького. У французькому варіанті в таких стравах завжди використовується спеціальний соус, а в російській - так нами улюблений майонез. Тим не менш, оригінальна подача страви і цікаве поєднання смаків, навіть в такому варіанті дуже полюбилася в Росії.

Жульєн подають в кокотницах перед основною стравою, як гарячу закуску. Ставлять його на закусочну тарілку, а на ручку кокотниці надаватися папільйотки з паперу. Їдять жульен кавовій або чайною ложечкою.

PS Оригінальні рецепти гарячих страв допоможуть господині урізноманітнити меню, і кожен раз дивувати свою сім'ю новим і смачним блюдом. Готуйте із задоволенням!