Як відомо, щодо режиму дня людина може бути або "жайворонком", або "совою". Що це означає? Ті люди, які мають звичку лягати спати надто пізно і прокидатися в той час, коли робочий день решти людства кипить в самому розпалі, відносяться до так званих "совам". "Жайворонки", навпаки, вважають за краще засипати раніше і прокидатися з першими променями сонця.

Стверджувати що краще - бути "жайворонком" або "совою" - в корені неправильно. Тут, як мовиться, кожен вільний вибирати сам. Проте, ось що цікаво: як стверджують європейські вчені, "жайворонки" мають перед "совами" одне досить вагому перевагу - міцне здоров'я і струнку фігуру.

Інакше кажучи, ті люди, які звикли прокидатися рано вранці, відрізняються , як правило, хорошою фізичною формою і відмінним здоров'ям, на відміну від тих, хто віддає перевагу якомога довше залишатися в ліжку. Принаймні, саме такі висновки дозволили зробити результати проведеного фахівцями інтернет-опитування.

Участь у даному експерименті взяли 1068 осіб.


За завданням їм було потрібно дати відповіді на наступні питання: якого режиму сну і харчування вони дотримуються, в якій фізичній формі перебувають, а також наскільки вони відчувають себе щасливими.

Отже, в середньому було встановлено, що люди, що відносяться до категорії "жайворонків", знаходяться, як кажуть, в стані повної бойової готовності вже з 7:00 ранку. У той же час "сови" ще перебувають у владі Морфея, прокидаються ж вони орієнтовно о 9 годині ранку. Разом з тим, обидві групи учасників однаково воліли відсипатися по вихідних, правда, вставали з ліжка при цьому все одно по-різному. Так, "жайворонки" прокидалися вже до 7.45, тоді як "сови" валялися в ліжках як мінімум до 10 ранку.

Як показало дослідження, ті люди, які звикли прокидатися пізно, відрізняються поганим настроєм і частіше стикаються зі стресовими ситуаціями, а також мають схильність до набору зайвої ваги. Їх опоненти - "жайворонки" - легше справляються зі стресами, рідше хворіють і відрізняються гарною фізичною формою.