Багато хто знає, що шовковисте, блискуче і густе волосся являють собою не тільки прикраса, а й показник гарного загального здоров'я людини. Правильний догляд за довгим волоссям - це запорука краси і здоров'я вашого волосся.

Догляд за волоссям повинен починатися з підтримки чистоти волосся. Адже брудні волосся виглядає не естетично і, до того ж, можуть спровокувати різні захворювання, так як воротами для проникнення бактерій може стати навіть невелике ушкодження шкіри голови.

Вода для миття волосся повинна бути не гарячою і досить м'якою. Самим прекрасним варіантом для миття є дощова вода. Відповідно до типу волосся варто підібрати шампунь, крім того для довгого волосся виробляються спеціальні засоби по догляду. Техніка миття теж дуже важлива при митті довгого волосся. Необхідно намагатися не плутати волосся при втиранні шампуню.

Після миття бажано скористатися бальзамом-ополіскувачем, який значно полегшить процес трудомісткого розчісування. Бальзам необхідно розподілити за допомогою гребінця, що має тупі зуби, по всій довжині волосся. А через деякий час, вказаний в інструкції, ретельно прополоскати волосся в теплій воді.

Після миття, сушити довге волосся також слід правильно. Сушка волосся за допомогою нагрітих рушників є найбільш корисною для них.


Користуючись феном, краще сушити волосся трохи довше холодним повітрям, ніж гарячим - швидко. І краще злегка не досушити, ніж пересушити. Газова або електрична плита не підходять для сушіння волосся.

Якщо сушити волосся на сонці, то необхідно їх прикрити косинкою. Морська вода шкідлива для волосся, тому її потрібно якнайшвидше змивати.

У догляді за довгим волоссям важливе значення відводиться щоденного розчісування волосся. Ця процедура допомагає поліпшити кровообіг і рівномірно розподілити живильні речовини по всій довжині волосся. Для цього краще використовувати гребінець, що має рідкісні зуби. Не користуйтеся металевими гребінцями, так як вони часто викликають неприємне подразнення шкіри голови.

Розчісувати довге волосся потрібно починати від кінчиків і поступово підніматися до коріння. Це запобіжить сплутування волосся і їх висмикування.

Процедура обрізання кінчиків волосся сприяє їх росту і здоров'ю. Її варто проводити в міру необхідності, в будь-якому разі не рідше 2-3 разів на рік. Найкраще це зробити в перукарні, але обрізати кінчики волосся також може і близька людина, яка має перевірену "легку" руку.

Не лінуйтеся піклуватися про довге волосся, і ваше відображення в дзеркалі з ореолом пишних і блискучих волосся буде прекрасною нагородою за працю.