Масаж обличчя - це ефективний засіб профілактики старіння шкіри і його широко використовують в косметології. Здавна масаж вважався лікувальною процедурою. Після нього шкіра набуває природний, приємний відтінок, стає гладкою, пружною, ніжною і еластичною. Під час масажу зменшується кількість води і жирів в шкірі, зникає набряклість.

Кожен раз, протираючи обличчя тоніком і завдаючи крем, ми вже робимо самомасаж особи. І тут, найголовніше, звернути увагу на те, щоб масажні рухи небилиці занадто сильними, і слідували по шкірних лініях. Не потрібно терти і розтягувати шкіру щоб уникнути травмування і додавання собі зайвих зморшок.

Якщо на шкірі є гнійничкові висипання, запалення або опіки, від масажу варто відмовитися. Також не рекомендується робити зайвий раз масаж шкіри тим, у кого підвищений ріст волосся на обличчі.

Перед тим, як почати самомасаж особи, ретельно очистіть шкіру, нанесіть на неї живильний крем. Після масажу, надлишок крему можна буде промокнути серветкою.


Для підвищення ефекту від масажу ви можете розтерти в долонях невелику кількість ефірної олії.

Самомасаж особи робиться в два етапи: биття і погладжування. Лупцювання виробляють чотирма кінчиками випрямлених пальців. Шкіру під очима і навколо них поколачивающими по черзі подушечками третього, четвертого і п'ятого пальців, а область підщелепну - зовнішньою стороною пальців лівої руки починаючи правої сторони повільно переходячи на ліву, а правою навпаки.

Погладжування лоба виробляють у напрямку від брів до волосся. Верхню область щік - від спинки носа до скронь, середню область - починаючи від верхньої губи до середини вуха, нижню область - починаючи від середини підборіддя до вушної мочки. Необхідно повторити кожен рух від трьох до п'яти разів.

Як бачите самомасаж особи зробити не складно. Він не забере у вас багато часу, т. К. На нього йде 5-7 хвилин. Кращий час для самомасажу особи - ввечері перед сном, щоб після нього шкіра могла відпочити і "подихати".