Життєві енергії Інь і Янь.
Давньокитайське мистецтво Фен-Шуй, жити в гармонії з навколишнім світом, користується величезною популярністю. За повір'ями той, хто опанує енергіями наповнюють простір, знайде щастя, достаток і задоволення в житті. Використовуйте рекомендації Фен-Шуй, а також значення п'яти першоелементів. Це допоможе організувати навколишній вас простір так, щоб використовувати його з найбільшою ефективністю для досягнення успіху.
Одним з важливих елементів Фен-Шуй вважається правильне розуміння різних аспектів життєвої енергії ци. Вона підрозділяється на полярні різновиди. Енергія Янь - чоловіча. Енергія Інь - жіноча. Один різновид ци не доступна для використання. Тільки при з'єднанні цих енергій можливий баланс, гармонія.
Якщо ви прагнете до найбільшої активності - бажаний невелику перевагу енергії Янь. Якщо потрібен спокій або розслаблення - бажано більше енергії Інь.
Енергія Янь легка, рухлива, світла. Вона прагне вгору, їй притаманні гучні звуки, яскраві тони. Найбільший акцент на інформаційне начало.
Енергія Інь - інертна, їй більше властива прихильність до матерії. Її характеризує напівтемрява. Енергія прагне вниз, до прохолоди, до вологості. Переважають темні, пастельні тони, тиша, спокій.
Розглянемо якості життєвої енергії п'яти першоелементів. Використовуючи ці якості, можна домогтися гармонійного поєднання різних різновидів ци. Уникнути несумісності енергій, здійснити індивідуальну настройку офісу чи оселі.
Отже: Земля, Вода, Дерево, Вогонь, Метал (Повітря) - п'ять першоелементів.
1. Властивості, притаманні життєвої енергії Землі, можна охарактеризувати стійкістю, стабільністю. В той же час, ця енергія пластична, як глина і здатна приймати різноманітні форми. Енергія Землі найбільш тісно пов'язана зі свідомістю, з життям. Це жовто-коричневі кольори. Це квадратні форми.


Люди енергії Землі уважні до деталей, велелюбні. Люди негативної Землі надмірно вперті. Планета енергії Землі - Сатурн.
2. Властивості, притаманні життєвої енергії Води - це вологість, спрямованість вниз, холод. Для енергії води дуже важливо перебувати в русі. Кольори властиві енергії Води - синій, чорний. Емоції енергії Води, це страх. Люди Води люблять вчитися. Це інтелектуали. Будівлі, що нагадують хвилясту лінію - відносяться до енергії води. Планета енергії Води - Меркурій.
3. Властивості, притаманні життєвої енергії Дерева - характеризуються ростом, розвитком, підйомом, мінливістю і м'якістю. Це енергія творчості та натхнення. Це першоелемент життя, який присутній в кімнатних рослинах, свіжих кольорах. Будинки, будівлі енергії Дерева - нагадують форму дерева. Вони прямокутні. Це можуть бути колони, хмарочоси.
4. Властивості, притаманні життєвої енергії ВОГНЮ, це прагнення вгору, це спеку і жар, це розширення і тиск. Свічки, лампади, каміни, червоний колір - енергія вогню. Гострі незграбні краю і виступи властиві будівлям, які пов'язані з енергією вогню. Найчастіше, працюючи в будівлях такої форми, працівники мислять креативно. Народжують свіжі ідеї, повні ентузіазму. Планета енергії Вогню - Марс.
5. Властивості, притаманні життєвої енергії Металу найсильніше проявляються в звукових вібраціях повітря, русі. Настінний годинник з боєм генерують енергію Металу. Дзвіночки або металеві трубочки (6-7 штук, тому що це число Металу) В давнину, всіх магів і шаманів відносили до енергії Металу. Люди з енергією Металу кмітливі, сповнені духу суперництва, винахідливі. Планета цієї енергії - Венера.
Теорію п'яти першоелементів, життєву енергію Інь і Янь, можна цілком розглядати, як керівництво або інструмент, за допомогою якого, будь навколишній тебе простір стає комфортним і гармонійним. Це і є мистецтво Фен-Шуй жити в гармонії.