Кімнатні рослини безсумнівно займають важливу нішу в нашому житті. Адже живучи в мегаполісі так хочеться мати хоч шматочок природи, та й недалеко.
Зараз на ринку можна знайти багато різних видів цих барвистих шматочків живої природи. Не слід забувати і те що їх безліч, і для кожного виду потрібно свій, властивий тільки йому догляд.
Отже уявімо що ви зважилися і все таки купили собі кілька кімнатних рослин, але як же бути, як їх правильно розташувати в будинку , квартирі. Як правильно за ними доглядати, які підгодівлі використовувати для поліпшення їх зростання, все це ми й розглянемо в цій статті.
Після покупки кімнатної рослини слід з певних джерел (інтернет, спеціалізовані посібники, книги) дізнатися скільки він любить світла. Дуже часто люди припускаються помилки ставлячи рослина яке не любить багато сонячних променів на дуже світле місце. Після потрібно визначити який полив повинен бути у даного квітки. Наприклад кактуси не люблять частий полив, вони можуть просто пропасти так як їх коріння будуть загнивати, а така рослина як традісканція, особливо яка плентається Не проти жити при частому поливі, хоча це зовсім не означає що її потрібно в буквальному сенсі заливати. Ну звичайно ж потрібно визначитися з вибором грунту, будь то він повністю з чорнозему або його суміш з піском, використовується також торф, а іноді навіть суміш всього цього і з глиною. Зараз на ринку або в спеціалізованих магазинах можна знайти дуже багато різних земляних сумішей, однак потрібно бити уважним при виборі потрібного грунту саме вашій рослині.
Питання про вибір так званих підгодівлі для кімнатних рослин варто завжди мало не на першому місці, хоча за своїй первозданній природі рослина в них, здавалося б не потребує, адже є земля, вода і сонце, і здається що ще потрібно.


Але не слід забувати про те що кімнатні рослини не можуть отримувати всі ті поживні для них речовини які є у вільному грунті, який є в селі на городі, в лісі і т.д. У квітковому горщику горщику, процеси творення поживних речовин не можуть йти вічно, так як земля ,, втомлюється ,,, а нічого для повторної переробки не надходить крім звичайно води і померлих частин самої рослини.
Простежити коли грунт ,, втомився ,, можна дивлячись за зростанням самої рослини, якщо воно активно зростала, а потім раптом його зростання притупився то це прямий привід до заміни ґрунту, в іншому випадку рослина може просто загинути. Для того щоб часто не змінювати грунт, і були придумані добрива (підживлення) для кімнатних рослин. По суті кажучи це все ті поживні речовини що потрібні рослині для нормального росту і розвитку, але яких вже немає в грунті, тому вони вводяться самостійно. Потрібно бути дуже обережним при їх використанні, у жодному випадки не перевищувати допустиму дозу, небажано також їх вносити в свіжий грунт, який ще сам має корисні (поживні) речовини, так як це порушить внутрішній баланс.

Є ще багато різних нюансів по виборі, догляді за рослинами, що стосуються їх поливу, розташування і т.д. Так як їх видів дуже багато, і до кожного потрібен свій індивідуальний, правильний підхід, щоб забезпечити найкращі результати.
Кімнатні рослини це непросто шматочок живої природи у вас вдома, це і запорука вашого здоров'я так як вони прибирають з повітря вуглекислий газ віддаючи натомість кисень який так потрібен людському організму, та й просто естетичного задоволення.