Зараз давайте знову повернемося до теми ремонту та облаштування. Ми поговоримо про те, як Вам приготувати квартиру до очікуваного появи дитини і зробити дитячу кімнату комфортною та затишною .. Як свідчив Антуан де Сент-Екзюпері, абсолютно всі дорослі колись були дітьми, але тільки далеко не всі з них про це пам'ятають. Плануючи майбутній дизайн кімнати дитинку, згадайте, якими були Ви, і що Вам хотілося. І не принципово, як оформлена вся Ваша квартира: будь-то в стилі модерн, будь-то класицизм. Кімната дитини повинна бути особливим місцем, без будь-яких надмірностей або стилістичних викрутасів. Пам'ятайте, що це буде його невеликий світ, в якому йому і тільки йому має бути дуже комфортабельно. І нехай всі вважають, що "рожевий - для хлопчаків, блакитний - для дівчаток", - зовсім не варто слідувати настільки стереотипним рішенням. Існує різноманіття кольорів, які відмінно підходять для створення дитячої кімнати. Наприклад, для новонароджених психологи радять використовувати в інтер'єрі розмірені, стримані тони. Це можуть бути жовті, сині або м'які салатові кольори. Вибираючи кольори для більш дорослого дитинку, психологи і дизайнери рекомендують враховувати характер дитини: для енергійного і активного дитинку підходять колоритні, сміливі тони, для розміреного - пастельні. Можна взагалі зробити і навпаки - тоді кольору допоможуть Вам скорегувати вдачу дитинки. Але тут важливо не перестаратися з чисельною кількістю квітів: не можна, щоб їх було багато. Так само чому б не розмалювати шпалери улюбленими персонажами з улюблених мультиків, смішними звірятками, квітами. Це додасть кімнаті втішну і творчу обстановку. Ось черговий небанальний рада від дизайнерів: якщо у вас височенні стелі, то щоб кімната не здавалася дитинці високою, можна візуально наблизити стелю. Для цього досить пофарбувати смугу стінки від стелі шириною приблизно в метр однаковим зі стелею кольором.


Ще порада: стеля не повинен бути неодмінно білосніжним. Можна використовувати до того ж гармоніюють зі шпалерами легкі світлі кольори, декоруючи їх, наприклад, фосфорними зірочками.

А що стосується статі, його краще пофарбувати в більш темні кольори. Це дасть дитинці почуття стійкості, і він не почне губитися в просторі. Штори вибирайте щільні, але не важкі на вигляд. Це особливо важливо, якщо кімната дитини знаходиться зі східного боку, щоб дитина могла спокійно довше поспати вдень, даючи відпочити і Вам. Пам'ятайте, що дитинці потрібно багато вільного місця. Не варто надто перевантажувати кімнату всілякої меблями, а особливо різним декором. Адже дитині потрібно де-небудь бігати, дуріти і він не повинен боятися: раптом щось розіб'ю. Дитинці в принципі багато не треба: ліжко, стіл, шафку. Саме цим набором і потрібно обмежитися в дитячій. Крім того, дизайнери рекомендують поділити дитячу кімнату на так звані зони. Та частина, де дитинка спить, обов'язково повинна бути якимось чином обгороджена від ігрової. Роблять це за допомогою різних шпалер: більш розміреного кольору - в зоні сну і більш колоритні - в місці відпочинку. Так само як ігровою зоною цілком можна використовувати самий центр кімнати, повністю його звільнивши. Так само не забудьте: у власній кімнаті дитинка має бути повновладним власником. Особливо, він не повинен відчувати обмежень у самовираженні. Тому шпалери краще придбати миються. Адже дітки так люблять малювати на них! А якщо ж Ви не збираєтеся постійно переклеювати або перефарбовувати кімнату, то в проміжку від підлоги до середини стінки можна приколоти просто листи звичайного ватману, які потім легко поміняти в міру потреби. Тоді Ваша дитина зуміє творити свої шедеври, а Ви при цьому будете не роздратовані за не так давно минулий ремонт.