Як відомо, шкіра навколо області очей є дуже тонкою і надто ніжною матерією. Догляду за нею необхідно приділяти достатньо і сил, і часу, так як ця ділянка є найбільш схильним до передчасного старіння.

Отже, дбайливе ставлення до шкіри навколо очей є однією з основних "завдань краси" для кожної представниці прекрасної половини людства. При цьому слід враховувати, що деталі такого відходу в чималому ступені залежать від віку жінки.

У косметології прийнято виділяти три основних вікових категорії, кожній з яких властиві свої особливості.

- до 25 років:

Як правило, в такому віці поки що зарано всерйоз замислюватися про регулярному догляді за шкірою навколо очей. Правда, це аж ніяк не означає того, що даний момент варто повністю ігнорувати. Необхідністю є процес зволоження шкірного покриву. Прекрасними засобами для цього є легкі креми, що містять захисні УФ-фільтри, а також гелі і лосьйони схожого призначення. Перевагу слід віддавати косметиці, що містить такі корисні рослинні компоненти, як петрушка, ромашка, алое, липа, зелений чай, волошки. Екстракти цих рослин не тільки сприяють хорошому зволоженню, пом'якшенню і тонізації шкіри, але і попереджають виникнення перших ознак її старіння. Дану процедуру потрібно проводити як вранці, так і ввечері.

- 25-35 років:

Одним зволоженням вже не обійтися! Шкіру необхідно підживлювати. Обов'язково використання кремів нічної дії, що містять вітаміни А і Е, колаген, гіалуронову кислоту, пептиди, а також антиоксиданти, до яких відносяться коензим Q10, екстракти кори сосни і зеленого чаю та інші речовини подібного характеру. Крім того, в цьому віці досить помітними стають мімічні зморшки, тому необхідно використовувати спеціальні косметичні засоби, призначені для усунення даної проблеми.

- 35 років і старше:

Засобами № 1 мають стати креми і сироватки з ліфтинг-ефектом. Застосовувати їх найрозумніше під час ранкового догляду. Що стосується вечірньої частини процедури, перевагу слід віддавати нічним кремам більш активного і сильного впливу, ніж раніше. Наприклад, використовувати косметику, яка містить ретинол, оскільки саме це похідне речовина вітаміну А є найефективнішим засобом у боротьбі зі зморшками в області навколо очей.

Крім того, шкіру навколо очей раз у раз можуть переслідувати такі напасті, як синяки і "мішки". Як з ними боротися?

- "Мішки" під очима:

Як правило, утворюються з ранку і є проявом самих різних причин. Наприклад, припухлості в області нижньої повіки можуть свідчити про надлишок рідини в організмі або про проблеми ендокринної системи і нирок. У такому випадку не завадить візит до лікаря.


Також "мішки" можуть бути наслідком алергічної реакції на деякі компоненти нічного крему, такі як вазелін, ланолін, гліцерин або мінеральні масла. Що характерно, подібне роздратування шкіри може викликати і надмірна кількість нанесених на ніч косметичних засобів.

Що допоможе? По-перше, зменшують подібну набряклість крему з вмістом кофеїну, екстрактів кінського каштана, солодки, хвоща, чаю, волошок. Крім того, можна використовувати експрес-засоби для зняття набряків навколо очей. Це можуть бути наповнені гелем косметичні маски багаторазового використання або ж спеціальні гелеві подушечки. Попередньо охолодивши дані кошти в холодильній камері, їх слід на кілька хвилин накласти на очі.

Якщо ж "мішки" під очима є проявом віку, боротися з ними можна за допомогою міостімуляциі або лімфодренаного масажу. Правда, тут слід враховувати, що дані процедури володіють тимчасовим ефектом. Щоб позбутися від них повністю, необхідно зважитися на хірургічну підтяжку повік.

- Синці:

Найчастіше свідчать про недостатність перебування на свіжому повітрі, недосипанні, зловживанні курінням , нервовому перевтомі і надмірному намагань на робочому місці. Також причинами їх виникнення можуть бути порушення в шлунково-кишковому тракті, серцево-судинній системі, печінці та нирках.

Знизити прояви темних кіл під очима допоможуть крему і лосьйони, що містять вітаміни С і К, екстракти кінського каштана, гамамелісу, гінкго білоба, арніки, кропиви, петрушки, огірка.

І наостанок - одна немаловажна деталь. Стан шкіри в області очей багато в чому залежить від того, наскільки правильним є використання косметичної продукції для повік. І, зокрема, від методики її нанесення.

Грамотним і, відповідно, найбільш ефективним є наступний спосіб накладення крему на шкіру навколо очей: використовуючи подушечки пальців, легкими прихлопувати рухами, починаючи від кісточки очниці і складки верхньої повіки, просуватися вздовж нижньої повіки від зовнішнього кута до внутрішнього, а вздовж верхнього - від внутрішнього кута до зовнішнього. При цьому денний крем необхідно накладати за 10-15 хвилин до нанесення макіяжу, а нічний - як мінімум за 30-40 хвилин до сну. Якщо використовується дуже жирний крем, то через 15-20 хвилин його залишки слід промокнути сухою чистою серветкою.

До речі, нічний крем найправильніше наносити в проміжку з 8 до 11 години вечора. У більш пізній час шкірний покрив просто не зможе прийняти ті активні компоненти, що в ньому містяться, причому з тієї простої причини, що шкіра вже "спить". В іншому випадку, неминучою стане ранкова набряклість.