Як нам відомо, літнє сонце дарує красу, здоров'я і молодість. Цього дуже не вистачає нам сірими зимовими буднями. У такому випадку на заміну може прийти солярій, який знаходиться в найближчому косметичному салоні.

Солярій, по суті, не тільки зраджує шкірі прекрасний бронзовий відтінок, але і забезпечує косметичний і лікувальний догляд. Під його впливом прогріваються м'язи, що призводить тіло до повного розслаблення, а також очищається шкіра.

Відвідавши солярій, можна зменшити ризик захворювання остеопорозом і при цьому отримати додаткову дозу вітаміну D, який з'їдається недоліком кальцію. Крім цього, можна запобігти ризику захворюваності гіпертонією, псоріаз. Для цього необхідно просто прийти в солярій і полежати під лампами протягом двадцяти хвилин. Таким чином, ви допоможете своєму організму позбавитися від інфекцій. Саме в таких випадках солярій є незамінним засобом профілактики і лікування захворювань.

Варто пам'ятати, що надмірне вживання штучних сонячних променів може призвести до багатьох проблем. Таким як випадання волосся, ріст пухлин і втрата еластичності шкіри.

Для того щоб уникнути таких несприятливих ситуацій, необхідно дотримуватися деяких правил.

Перед тим, як відправитися в солярій, бажано за два години до загоряння помитися з милом. Якщо ж ви миєтеся безпосередньо перед походом в солярій, то замініть мило більш м'якою піною, для того щоб не зруйнувати захисну жирову змазку. Не використовуйте парфумерію і косметику. Багато хто з них в складі містять фотосенсібілізірующіе речовини, які здатні викликати подразнення шкіри. Для безпеки шкіри можете використовувати сонцезахисний крем. Це єдиний крем, який дозволяється використовувати під час відвідування солярію. На губи можна нанести бальзам.

Якщо ви приймаєте ліки, не буде зайвим переговорити з лікарем перед тим, як відвідати солярій, так як при підвищенні світлочутливості шкіри, деякі ліки можуть викликати сонячну алергію. На очі краще всього надіти окуляри, волосся заколоти і накрити косинкою, для того щоб вони не ставали тьмяними і ламкими. Ні в якому разі, не варто засмагати в солярії повністю голою, це в першу чергу стосується молочних залоз. І якщо ви переступили тридцятирічний поріг, то поставтеся до цього більш серйозно, і дотримуйтесь це правило.


Після прийому сонячних променів, випийте чашку трав'яного чаю або вітамінізованого соку. Прийміть душ, а також нанесіть зволожуючий лосьйон.

Починати відвідування солярію бажано з маленьких доз. Для першого сеансу достатньо буде полежати під лампами дві-три хвилини. Для отримання більш темного відтінку шкіри достатньо буде відвідати солярій 5-6 разів, з інтервалом не частіше, ніж через день. Після цього, для підтримки відтінку шкіри, можна засмагати кілька разів на тиждень.

Як правило, частота відвідування солярію, в основному залежить від типу шкіри, і визначається індивідуально. Якщо смаглява шкіра і темне волосся дісталися з народження, то рекомендується загоряти 10-12 сеансів, приблизно по 30 хвилин. Якщо ж волосся темно-русяве і шкіра трохи світліше, ніж смаглява, то вона краще ставиться до ультрафіолету. Сеанс в такому випадку буде п'ятнадцять хвилин, і вже через день можна засмагати хвилин тридцять.

Якщо шкіра і волосся світле, при цьому присутня невелика кількість веснянок, то такі люди дуже чутливі до ультрафіолету і досить легко обгорають. Відвідувати солярій в такому випадку рекомендують всього кілька разів на тиждень по 15 хвилин. Якщо ж шкіра дуже світла, волосся руде, при цьому дуже багато веснянок, то ця шкіра також дуже чутлива до ультрафіолетових променів, через що може трапитися моментальний сонячний опік, при цьому, не надавши засмазі ніякого відтінку. Жінкам, з таким типом шкіри, не варто навіть витрачати гроші, так як шкіра не придбає навіть золотистий відтінок, а почервоніти і обгоріти може досить легко.

Для того, щоб отримати чудовий загар шкіри, до вибору солярію потрібно поставитися відповідально і серйозно. Як правило, хороший солярій оснащений лампами низького тиску і мати туннелеобразную форму. Солярії з такими лампами підійдуть людям з різними типами шкіри. У проміжках між відвідинами клієнтів обов'язково має бути перерва, в якому проводитиметься дезінфекція лежаків. Лампи повинні бути новими і частіше оновлюватися. Якщо після засмаги ваша шкіра не набула бажаний відтінок, то це означає, що лампи мінялися дуже давно. У кожному солярії, обов'язково повинен бути присутнім лікар, який проведе вам консультацію і підбере вам індивідуальний графік відвідувань.