Про те, що звичайна сіль є далеко не найкориснішим продуктом для людського організму, відомо давно. Недарма ж її охрестили "білою смертю"!

І все ж, незважаючи на безліч встановлених наукою ризиків, пов'язаних зі споживанням солі, багато людей виявляються не в змозі відмовитися від повного її вживання або хоча б від часткового обмеження отруєння свого організму цим небезпечним поживним елементом. Однак, як показує практика, життя за принципом "авось пронесе" є вельми нераціональним заняттям. У даному відношенні єдино вірним може бути тільки одне: сказати солі тверде "Ні!".

На підтримку так званого "сольового заборони" не так давно виступили європейські вчені. Вони зуміли встановити тісний взаємозв'язок солі, сидячого способу життя і судинними ураженнями головного мозку, зокрема, когнітивними розладами. Простіше кажучи, сіль справляє негативний вплив на стан пам'яті людини, її увага, сприйняття і здатність до дії та прийняття рішень.

Такий висновок стало можливим завдяки результатам проведеного трирічного дослідження, учасниками якого стали 1200 осіб.


Отримані дані дозволили простежити таку закономірність: ті люди, які захоплювалися регулярним і надмірним споживанням солі і разом з тим відрізнялися малою фізичною активністю, з часом починали гірше реагувати на тести, які передбачають визначення рівня когнітивних здібностей. І це з урахуванням того, що у багатьох з них начисто відсутні ознаки гіпертонії, розвиток якої, як відомо, традиційно пов'язують з надлишками солі в організмі!

На підставі цього фахівцями був зроблений наступний висновок: надмірна кількість солі, надходить у внутрішню систему людини, згубно впливає не тільки на серце, кров'яний тиск і кісткові тканини, але і на здатності індивіда і його здоров'я в цілому.

Поряд з цим експерименти показали, що систематичні активні фізичні навантаження можуть позбавити від важких наслідків вживання солі, причому дозволяючи при цьому не змінювати звичний раціон.