Більшість дітей навчаються сидіти самі десь між 6 і 8 місяців. Для цього необхідно щоб досить зміцніла верхня частина тіла і розвинулася координація. У цьому періоді шия дитини і м'язи спини вже досить сильні. Близько 3-6 місяців, він зможе перевернутися а потім сидіти з деякою підтримкою мами. Ваша дитина буде сідає спочатку з вашою допомогою, йому можна показати і поступово він почне робити це по-своєму.
Важливо знати що поспішати садити малюка не варто! Всьому свій час. Кожен малюк розвивається по-різному. Не можна різко робити навантаження на хребет. Особливо гостро це відноситься до дівчаток. Чуючи поруч поради тричі подумайте, чи готова фізично Ваша крихітка.
Сидіти з підтримкою
Перш ніж ваша дитина може сидіти він повинен мати сильну верхню частину тіла і добре контролювати голову і шию. Народжуються дітки слабенькими фізично. Їм треба підтримувати голівку, шию. Коли він стає трохи старше і проводить більше часу на животику, його верхня частина тіла ставати сильнішими. Через деякий час, коли дитина готова ви можете його висаджувати і підтримувати його в кутку дивана. Звичайно можна почути таку пораду, мовляв дитина буде підкачувати м'язи спини. Але не раніше коли зміцніє спина.
Сидячи без підтримки
Коли у дитини сильні м'язи спини, але він мало часу проводив піднімаючи груди з положення на животику, він може сидіти без підтримки, при цьому необхідно допомогти прийняти йому положення сидячи.Коли ви вперше посадіть малюка він може перекидатися з боку в бік. Тоді малюк буде впиратися на свої ручки.
Допомагайте своїй дитині поки він не зміцніє. Відчувайте свого малюка і не поспішайте поки він не стане достатньо сильним для того, щоб сидіти прямо, не втрачаючи рівноваги. З часом чадо навчиться балансувати і координація стане краще.
Коли малюк буде сидіти перший рас самостійно, не перетримувати його більше 20-30 секунд. Збільшуйте час поступово. Залишайтеся поруч, щоб ви могли переконатися, що він не перевернеться. Сядьте на підлогу, схрестивши ноги, дитину посадити в середині. Нехай підтримує себе від вашого живота, так він навчиться сідає. Це допоможе йому балансувати і підкачати шию і спину.
Ви можете розмістити подушку у коло нього, коли він сидить. Це забезпечить додаткову підтримку і допоможе зберегти рівновагу, коли він вчиться сидіти.
Грати на підлозі дуже важливо для розвитку вашої дитини.
Малюк повинен не тільки сидіти але й повзати.
Ще важливо не змушувати дитинку сидіти, коли йому ще важко.
Допомогти вчасно сісти може дитячий масажист. Цей фахівець чітко бачить на скільки готовий саме Ваша дитина, саме його час сідає. І приймає рішення стимулювати роботу м'язів або дати ще час малюкові зміцніти.
Ніколи не соромтеся звертатися до фахівців. Не хвилюйтеся, разом у Вас все вийде!