Перше на що чоловіки звертають увагу це ноги. Саме тому необхідно приділяти максимум уваги під час вибору колготок, для того щоб перетворити їх на ефективну зброю спокуси. Сьогодні у продажу представлений чималий асортимент колготок, що відрізняються один від одного за кольором, якістю, складом, ціною. Від того як ви оберете колготок залежить комфорт, тривалість їх шкарпетки і привабливість.
Розділяють все колготки на дві незалежні один від одного категорії: екстравагантні фантазійні і строгі класичні. До класичної категорії відносяться три кольори колготок: бежеві, сірі, чорні. До фантазійної категорії відносяться кольорові колготки, з малюнками і фактурою. Малюнок на колготках буває найрізноманітніший: смуги, квіти, геометричні та абстрактні фігури, рукописні тексти, імітації гольф, шнурівок, трусиків і так далі. Купуючи колготки потрібно враховувати індивідуальні особливості. Якщо вам потрібно візуально зробити ноги довші, ніж вони є насправді, то вам підійдуть колготки темного кольору з вертикальним розташуванням смужок, а світлі з поперечними смужками - утолщают. Дівчатам з ногами, які далекі від ідеалу, не слід носити колготки в сіточку, а краще придбати колготки темних тонів без малюнка і блиску. Колготки фантазійного типу, носячи з напівзакритими і закритими туфлями, щоб шов на пальці не був видний.
Щоб виявити розмір колготок потрібно знати свій об'єм стегон, вага і зріст. Розміри на упаковках позначаються S іXL, але зустрічається ще нумерація по світовому стандарту, від 1 до 5. При покупці уважно вивчіть таблицю співвідношення ваги і зросту. Якщо у вас дуже тонкі або повні ноги, то робіть відповідні висновки.
Щільність колготок
Вона визначається товщиною нитки. Для позначення щільності використовуються параметри "DEN" і "DTEX". DTEX це вага нитки в грамах довгою 10000 м. DEN це вага в гр. нитки довжиною 9 км. Дуже тонкі колготки і панчохи (6 -17 DEN), напівпрозорі (20 - 70 DEN), для прохолодною або холодній погоді підійдуть (50 - 250DEN) в їх основі використовується бавовна, акрил, вовна, мікрофібра. Прозорість і непрозорість колготок залежить від складу.


Вибираючи якісні колготки, зверніть увагу, щоб на упаковці було вказано такі: склад, розмір, щільність, фірма - виробник. Фірмові колготки ароматизують, тому вони мають приємний запах. Зміст еластану має коливатися від 3 до 30%. Майте на увазі, що якщо ви купите 3 - 5%, то основна структурна композиція знаходиться в поясі, а все інше капрон, який має властивість збиратися в "гармошку". Якщо ви вибираєте колготки на кожен день, то вам підійде зміст еластану від 10 - 21%, вони не "здавлюють" ногу і стійкі до "зачіпки", а от якщо колготки містять від 20 - 30%, то вони володіють антицелюлітним і Противарикозні дією . Колготки хорошої якості відрізняються плоскими швами, які порівнюються з основною поверхнею при розтягуванні.
У якісних колготках є ластка - шматочок тканини ромбовидної форми, що з'єднує між собою дві панчохи, це дозволяє збільшити їх довговічність, підвищує гігієнічність і комфорт. У найдорожчих колготках листівці складається з бавовни. Пояс якісних колготок становить 3 - 4 см в ширину, це не дозволяє їм сповзати і скручуватися, так само у пальців ніг є ущільнення, що запобігає утворенню дірок.
Рекомендації з догляду та шкарпетці колготок
Що б колготки якомога довше прослужили, за ними потрібно правильно доглядати. Прати слід при температурі не більше 30-40, руками, із застосуванням неагресивних миючих засобів. Якщо ж ви віддаєте перевагу прати в машинці, то їх слід вкласти в спеціальний мішечок для прання білизни. Віджимаючи колготки, слід покласти їх у м'який рушник. На нагрівальних приладах і сонце їх сушити не можна.
Перед тим як одягати колготки зніміть всі прикраси і будьте обережні з довгими і гострими нігтями. Варто також звернути увагу на нігті ніг, регулярно підрівнюйте їх пилочкою.
Якщо враховувати недовговічність колготок, то це досить дороге придбання, тому до їх вибору варто ставитися досить серйозно. Італія вважається лідером у виробництві колготок, але бренди найчастіше підробляють, і служити такі колготки будуть не довго. Щоб не придбати підробку купуйте колготки і нижні білизна в спеціальних магазинах.