Кращий діючий метод профілактики грипу - напевно вакцинація. Є ще ряд профілактичних дій, кой мають всі шанси суттєво знизити можливість захворіти застудою або грипом.
1. Постійно мийте руки
В основному мікроби застуди та грипу передаються ніяк інакше, як прямим контактом. Заражений грип або застуду людина чхає на руку, а потім доторкається до трубки телефонного апарату, клавіатурі і т.д. Мікроорганізми мають всі шанси існувати деяка кількість годин (а іноді і тижнів), тому просто потрапляють в організм людини, доторкається до цих вещям. Тому мийте руки якомога частіше.
2. Не забувайте про оточуючих
Як тільки ви збираєтеся чхнути або кашлянути, то прикривайтесь серветкою, яку необхідно відразу викидати. Дивіться і за тим, щоб краплі інфікованої слини ніяк не траплялися в повітря близько знаходяться навколо людей.
3. Не торкайтеся власного личка
Мікроби простуди і холод потрапляють в наш організм через очі, ніс або рот. Дотик не митими руками саме до цих частин тіла - головний метод захворювання застудою та грипом.
4. Пийте багато води
Рідина омиває наш організм від шкідливих мікробів, виводить токсини і вдруге гидратирует нас. Здоровий зріла людина зобов'язаний пити в день приблизно 2 л води. Як з'ясувати, чи достатньо ми п'ємо води? Якщо кольору сечі близький до прозорого, то досить. Якщо колір сечі сильно жовтий, то вам необхідно споживати воду в більшій кількості.
5. Відвідуйте сауну
Люди, які ходять в сауну мінімум 2 рази на тиждень, набагато рідше хворіють на застуду. Як частіше ви відвідуєте сауну і вдихаєте жарке повітря (приблизно 80 С), то при даній температурі мікроби застуди та грипу гинуть.
6. якомога частіше гуляйте на свіжому повітрі
Постійне вентилювання будівлі вважається дуже потрібною процедурою, так як при опаленні слизові оболонки стають набагато суші, а внаслідок цього організм найбільш вразливий для мікробів застуди та грипу.


Ще при прохолодній погоді більшість людей розташовуються в приміщенні, що сприяє більшій чисельності циркулюючих бактерій в сухому приміщенні.
7. частіше робіть зарядку
зарядка сприяє прискореному обміну кисню між легкими і кровоносною системою. Крім такого, що з виділеним при зарядці разом з потом виводяться з організму майже всі токсичні речовини. Зарядка сприяє збільшенню в організмі таких клітин, як клітин-кілерів, які моментально вбивають мікроби.
8. Споживайте їжу, в якій велика кількість вітамінів
Їжте якомога більше фруктів і овочів.
9. їжте більше йогурту
У ході досліджень було підтверджено, що щоденне вживання 1 чашечки знежиреного йогурту знижує сприйнятливість до простуди більш ніж на 25%. Більшість вчених думають, що корисні бактерії в йогурті провокують вироблення імунною системою таких речовин, які долають захворювання.
10. Обмежте використання міцних напоїв
Зловживання алкоголем послаблює імунну систему різними механізмами. Люди, нерідко споживають спиртні напої, особливо розташовані до ускладнень застуди та грипу.
11. частіше розслабляйтеся
Коли людина розслаблена, імунна система найбільш активна. Коли організм розслаблений, то в кровотоці зростає чисельність интерлейкинов, які відповідають за імунну відповідь проти мікробів грипу та застуди. Розслабляйтеся, уявляючи собі який-небудь пейзаж. 30 хв. в день достатньо для збільшення опірності організму до більшості інфекцій.