Занадто старанна турбота про здоров'я малюків може привести до зовсім зворотного ефекту. Звичайно ж, ніхто не говорить, що зміцненням імунітету дитячого організму не варто займатися зовсім, але в той же час не слід доводити цю справу до абсурду.

Як зазначають медики, останнім часом почастішали випадки розвитку харчової алергії у маленьких дітей. При цьому в якості алергенів виступають не тільки традиційно вважаються такими фрукти та овочі, а й такі цілком звичайні продукти, як хліб і молоко.

Чому це відбувається? На думку деяких фахівців, одним з винуватців цих бід є ідеальна чистота, яку прагнуть створити в домашньому просторі, що оточує дитину, практично всі батьки.

У результаті виходить наступна картина: чим більшу старанність проявляють мами і тата в позбавленні свого домашнього вогнища від різних бактерій, використовуючи при цьому всілякі хімічні засоби для очищення, тим більше страждань відчувають їхні діти. Давно відомо, що для розвитку і зміцнення імунної системи людини, а тим більше дитини, постійно потрібні подразники. Адже чим частіше організм стикається з бактеріями, тим сильніше і міцніше він стає.

Створюючи навколо малюка стерильні умови і укладаючи його тим самим в практично ідеальну антибактеріальну середу, можна зіткнутися з тим, що захисні функції його внутрішньої системи попросту ослабнуть.


І тоді будь-яке зіткнення з якими-небудь потужними зовнішніми подразниками стане для дитячого організму тим випробуванням, з яким він не в силах буде впоратися. Як результат - виникнення і розвиток таких захворювань, як харчова алергія або астма.

Дану закономірність підтверджують і наші предки. Як показують статистичні спостереження, колишні покоління дітей стикалися з брудом, пилом та іншими розсадниками бактерій набагато частіше, ніж подібне відбувається тепер. При цьому батьки дозволяли своїм нащадкам багато чого: малюки возилися в калюжах і на землі, грали з тваринами, бігали і стрибали де і як попало. Як вважають фахівці, така вседозволеність і відсутність фанатизму по чистоті дозволяло розвиватися імунній системі дитини якнайкраще.

Звичайно ж, ніхто не говорить, що малюк і пил-бруд повинні стати друзями, але й плекати його ніби кімнатне рослина так само не варто. Як кажуть, все має бути в міру!