Більшість сучасних жінок не уявляють себе без взуття на підборах. Та й що тут говорити, ще герцогиня Катерина Медічі, в ХVI столітті, за допомогою каблука підкреслювала свою важливість.
Висота каблука дуже важлива для жінки. Адже він в силі змінити ходу, поставу, повадки, перетворюючи Вас в шикарну леді. Дуже важливо зробити тут правильний вибір, щоб не нашкодити здоров'ю і залишатися чарівною. Безсумнівно, у кожної жінки своя звична висота каблука. Одним зручно ходити на низькому, іншим на високому, широкому, шпильці, платформі. Є також дами які відчувають себе на шпильках краще ніж в тапочках. Жінка готова звикнути до будь-якій висоті каблука, аби виглядати приголомшливо. Адже одягаючи високе взуття з незвички працюють інші м'язи.
Високий каблук завжди викликав не найкраще думка у лікарів. Ортопеди вважають безпечним ходьбу на високих підборах тільки 2-3 рази на місяць і не більше 3-4 годин. Взувати таке взуття можна тільки після 14 років. Та й то не вище 4 см і поспішати з цим не варто. Навіть для дорослих існує формула, яка вираховує висоту, що так приваблива. Потрібно виміряти довжину стопи, відстань від п'яти до кінця великого пальця, і взяти 20%. Ось це і є Ваша ідеальна висота каблука. Туфлі краще вибирати з гумовими набойками, для амортизації.Безпечним для здоров'я вважається каблук 5 см.
Треба пам'ятати, туфлі на високій шпильці не тільки додають зростання, але і роблять ногу витонченою. При такому взутті вагу тіла зміщується і падає на пальці. Носити постійно такі туфлі не рекомендується. Порушується циркуляція крові, що призводить до варикозу. При деформації пальців також може з'явитися шишка на суглобі, можуть набрякати ноги. Високий каблук дає навантаження на хребет. Можуть виникати болі в області попереку, шиї. У такому взутті нога повинна правильно працювати, щоб не було застою крові.
Однозначно забороняється носити високий каблук при вагітності. Адже це веде до поганого кровообігу і перенапруження м'язів таза. Існує думка неправильному положенні дитини через зсув центру тяжіння. А навантаження на хребет і тазостегнові суглоби може підвищити тонус м'язів матки, що загрожує викиднем. Тому вагітній жінці варто вибрати взуття зручну з широким каблуком 4-5 см.
Звичайно милі жінки, це не означає що всім потрібно перевзутися в м'які тапочки. А однозначно привід позалицятися за своїми ніжками, враховуючи всі поради, поберегти себе. Вибирайте правильно носите каблуки, знаючи що чарівність не тільки в шпильці!