Вагітність є одним з найщасливіших моментів в житті жінки. За дев'ять місяців організм жінки зазнає багато змін. Всі труднощі вагітності пройдуть стороною, якщо ви будете до неї готові морально і фізично. Багато неприємні моменти, якими супроводжується вагітність легко подолати. Токсикоз частіше з'являється на початковій стадії вагітності у вигляді нудоти, особливо вранці на голодний шлунок.

Жіночі гормони активно виробляються і викликають нудоту, з їх зниженням пройде і токсикоз. Лікарі не будуть виписувати вам ліків, якщо не знижується вага і блювота не частіше 2 разів на день. Знизити нудоту можна таким чином: вранці не вставайте з ліжка, поки не з'їсте скоринку хліба, харчування протягом дня має бути дрібно-порційних 6 разів на день.

Вироблення прогестерону викликає запори у вагітної жінки.
Якщо внаслідок запору калові маси тиснуть на вени, то з'являється геморой. Щоб кишечник краще працював, вживайте в їжу продукти, багаті клітковиною. Частіше гуляйте і протягом дня випивайте літр води. Щоб матка не прийшла в тонус, не користуйтеся проносними і не робіть клізму.

У зв'язку з тим, що шлунковий сік потрапляє в стравохід, жінка страждає печією, а відбувається це через швидкозростаючою матки. Жирна їжа викликає печію, а переїдання важкість у шлунку. Використовувати препарати від печії вагітним дозволяється. Якщо гемоглобін знижується нижче 110, значить у жінки недолік заліза в організмі.

При низькому гемоглобіні дитині не вистачає кисню, і лікар ставить діагноз плацентарна недостатність.


Крім продуктів, що містять цей мікроелемент, лікар пропише препарати заліза. Не всі болі живота говорять про загрозу переривання вагітності, іноді це бувають болі спайок, кишечника або наявність вірусу в організмі. Обов'язково здайте аналіз на гормони, щоб виключити серйозні захворювання.

У вагітних жінок часто виникає молочниця, яка неприємна палінням в статевих органах і свербінням. Зниження імунітету надає грунт для розвитку грибка молочниці. Для лікування досить декількох днів, жінці виписують спеціальні свічки, наприклад "Пімафуцин".

Судинні зірочки з'являються зі збільшенням ваги, тому чітко стежте за зайвими кілограмами. Відпочиваючи, тримайте ноги в підвішеному стані хвилин 5-10, щоб вони швидше відпочили, постійно носіть підтримує білизну. Навантаження на організм збільшується, з'являються болі в спині і поясниці. Щоб не давати навантаження хребту не носіть взуття на високих підборах. Плавання допоможе розслабитися, але не ходите в басейн на пізніх термінах вагітності.

Підвищений тиск говорить про гестозі, а знижений про анемію. Гестоз зазвичай з'являється на 24-26 тижні при спазмі судин. Тиск 130/80 мм рт. ст., цукор і білок у сечі, набряки є ознаками гестозу. Якщо стан вагітної дозволяє, то потрібно терміново викликати пологи, щоб не нашкодити малюкові. Огляд лікарем проводиться терміново, якщо у вас сутички, кровотеча, тиск, непритомність і набряки.