Статистика стверджує, що третину свого життя кожен з нас проводить в спальні. Саме тому ми прагнемо обладнати її так, щоб максимально відновлювати сили, відчувати комфорт і затишок в цьому куточку нашого будинку. Адже саме в спальні ми закінчуємо і починаємо свій день. Фен-шуй радить: розташуйте свою спальню подалі від головного входу в квартиру, а також уникайте суміжності спальні з кухнею або ванною кімнатою, щоб вашому відпочинку не заважали ні сторонні звуки, ні запахи.

Отже: рекомендації по фен -шую.

Почнемо з ліжка. Експерти стверджують: від місця розташування ліжка залежить не тільки чутливість сну, але і наші відносини з коханою людиною. Це означає, що якщо вам заманеться зробити перестановку в спальні, ви повинні враховувати наступні моменти:

• Не можна розміщувати ліжко напроти дверей в кімнату, особливо не рекомендується спати ногами до неї;

• Несприятливим вважається розміщення ліжка, коли відпочиваючим в ній не видно двері в кімнату, адже це породжує підсвідому тривогу і занепокоєння;

• Причиною вашої безсоння, хвороби, а, можливо, і подружньої зради може стати розміщення ліжка на межі потоку Ци - тобто між двома вікнами;

• Слідкуйте за тим, щоб на вашому ліжку не було двох і більше матраців, ковдр і т. п. Адже за вченням фен-шуй це може відокремлювати вас і улюбленого людини. Те ж стосується дзеркал над ліжком, в тому числі дзеркальних люстр, які можуть подвоювати ваші зображення, що символізує лукавість натури.

Ви повинні пам'ятати: ваша ліжко служить вам для сну і відпочинку, але ніяк не для зберігання під ній старого мотлоху. Якщо він присутній - позбудьтеся від нього негайно, так як старі речі знищують позитивну ауру.

Мудрі китайці наполягають: звільніть місце вашого сну і відпочинку від води і всього, що з нею пов'язано.


Для акваріумів і ваз із квітами у вашому будинку напевно знайдеться більш відповідне місце. Вода - символ багатства, але їй не місце в зоні відпочинку, так як відомо безліч прикладів, коли позбавлення спальні від акваріумів та картин з водоймами призводило до лікування хворих.

Що стосується вибору кольору для вашої кімнати, то, без сумнівів, потрібно віддати перевагу квітам, які сприяють релаксу. І хоча в цій справі ви повинні керуватися в першу чергу особистими перевагами, пам'ятайте: ніяких агресивних відтінків. Ніжно-синій, кремовий, блідо-бузковий або зелений - постарайтеся в цьому виборі прислухатися до себе і своїх бажань. Також пам'ятайте, що аксесуари в спальні повинні гармонійно підходити за кольором до її стін і меблів, адже різнобій тонів може створити чималий внутрішній дискомфорт.

Що стосується вибору штор, фен-шуй радить віддавати перевагу шторам з щільних тканин. Вони створюють відчуття захищеності і допоможуть вам вранці подовше поніжитися в ліжку, закриваючи спальне простір від сонячних променів. Не прагніть до яскравого освітлення свого місця для відпочинку. Навіть якщо ви любитель почитати на ніч, користуйтеся каганцем або бра. Що ж стосується телевізора, то він, на думку експертів, взагалі недоречний в спальні, так як є потенційним символів ваших розбіжностей і відчуження.

І окремо про дзеркала. Вважається, що спальня - взагалі не місце для зберігання безлічі предметів, а самі дзеркала є магічними елементами інтер'єру. Адже під час сну людина найбільш чутливий до енергетичних впливів. Особливо не рекомендується ставити в спальнях мозаїчні дзеркала, які подрібнюють зображення, а значить і ауру людини, що може негативно відобразитися на його самопочутті.

Спальня - це світ, де живе гармонія і любов. Так давайте бачити!