Якщо ви вважаєте, що вагітність - природний і не вимагає втручання процес, то глибоко помиляєтеся.
Вагітність в світлі сучасної медицини - тонко функціонуючий механізм, що вимагає пильної уваги з боку лікаря. Навіть при відсутності явних скарг! У побуті це називається ведення вагітності.

У далекі часи вести вагітність і не намагалися - це був процес спонтанний, незбагненний, з величезним числом смертей і просто покалічених життів як матерів, так і немовлят. Веденням вагітності займатися було нікому - правила диктували забобони. Ведення вагітності прийшло в життя пізніше - коли акушерами були відкриті таємниці розвитку людини.

У наші дні, ризик несприятливого перебігу вагітності (як наслідок - і пологів) надзвичайно прискорені. Виною тому спосіб життя, відповідь благ цивілізації - екології міста, шкідливих звичок майбутньої матері і батька, хибне розуміння чи незнання основних принципів фізіології вагітності.


Саме тому на перший план виступило ведення вагітності - контроль її правильного перебігу, з активним втручанням при появі патології.

Адже самої вагітної адекватно оцінити свій стан, дізнатися про те, що відбувається в організмі - просто неможливо. Саме тому ведення вагітності рекомендується з самих ранніх термінів. Для ведення вагітності потрібно знання і досвід фахівця, частина яких він передасть майбутньої матері у вигляді консультацій. Одного цього мало. Необхідні регулярність - своєчасні огляди, тести, дослідження згідно поточної ситуації з вагітністю.

Мова зовсім не про пошук міфічної загрози. Нехай вагітність протікає своїм шляхом, а професіоналу залишиться лише частка чуйного спостерігача. Спокій вагітної безцінне. Контроль та ведення вагітності - той єдиний шлях до спокою. Тим більше що усунути помилку в стрункій системі матері-природи легше, коли вона своєчасно виявлена!