Час від часу всім батькам необхідно на деякий час залишити дитину одну. Проблема в тому, що не всі діти самостійні і здатні самі себе розважати. Деяких можна спокійно залишити одних на чотири роки, а деяких страшно кинути без нагляду і в тринадцять років.

Щоб таких проблем у вас не виникло, необхідно з самого раннього віку привчати дитину до самостійності. Тоді ви не будете постійно прив'язані до будинку і зможете відлучитися, наприклад, в магазин, не переживаючи, що з дитиною щось може трапитися.

Тренувати його починайте поступово, починаючи з п'яти-шести років. Залиште дитину на дві-три години, не контролюючи його, не перевіряючи, чим він зайнятий. Можете піти в спальню і сказати, що хочете відпочити. Нехай вчиться розважати себе самостійно - це буде запорука того, що час на самоті не стане для нього тортурами.

Обов'язково навчіть дитину правилам безпеки, поясніть, що не можна нікому відкривати вхідні двері.

Дитина повинна вміти самостійно брати йогурт з холодильника або печиво з полиці, або може навіть приготувати щось просте. Залучайте його до кухні з раннього віку.

Не робіть за дитину прості речі.


Він здатний сам відкрити йогурт, покласти нарізану ковбасу на хліб, почистити банан. До шести-семи років не дозволяйте йому користуватися плитою, але при цьому він повинен знати, що це таке і як з нею правильно звертатися. Якщо він ще занадто малий, залишайте йому термос з гарячим чаєм і навчіть розігрівати продукти в мікрохвильовці.

Коли дитина буде вже достатньо натренований і психологічно налаштований, можете залишити його одного в перший раз. Постарайтеся заспокоїтися, відключитися від поганих думок, не нагнітати обстановку. Ви повинні переконати дитину, що все буде добре, що все це природно і нормально.

У перший раз залиште його ненадовго - на 20-30 хвилин. Нехай вчиться користуватися годинником, покажіть йому, коли ви прийдете.

Якщо він все одно боїться і плаче, на час відкладіть такі відлучки і продовжуйте домашні тренування.

Пообіцяйте дитині нагородити його за мужність і за те, що він дав вам можливість відлучитися. Це може бути, наприклад, спільний перегляд фільму або мультика.