Якщо у мами не вистачає грудного молока, то в такому випадку доводитися вводити в раціон малюка дитячі суміші. Годувати дитину з пляшечки потрібно вміти правильно, адже інакше малюк буде плакати, і важко буде визначити причину, не маючи досвіду. Або ж, якщо не дотримуватися правил гігієни годування, можна відкрити шлях непотрібним мікробам до організму малюка. Тому варто дотримуватися деяких правил.
Перше, що необхідно для годування з пляшечки - це стерильна посуд. Стерилізувати пляшечку можна різними способами, наприклад, причепити її на носик киплячого чайника або поставити в каструльку з киплячою водою. Після цього, потрібно почекати поки пляшечка охолоне. Соска повинна бути також стерильність і з середнім отвором, щоб молоко добре проходило. Бажано мати не менш шести пляшок і сосок, які потрібно зберігати в чистій, закритій ємності, куди не потраплятиме пил. Соски бувають різних форм, але необхідно спробувати кілька різних видів, щоб зрозуміти, яка з них підходить вашому малюкові.
Ні в якому разі не можна підігрівати суміш у пляшечці в мікрохвильовій печі, адже вміст може нагрітися набагато більше, ніж сама ємність і дитина може обпекти.
У разі якщо пляшечка лопнула, її необхідно викинути разом з вмістом, оскільки в ньому також може виявитися скло.


Температура суміші повинна бути не вище 37 °. Перевірити температуру можна, струснувши пляшку і крапнувши суміш на зап'ясті. Температура при цьому повинна відчуватися нейтральною.
Годування може зайняти досить багато часу, тому варто сісти якомога зручніше, щоб було комфортно і вам і малюкові, тримаючи його в напівпохилому положенні і злегка притискаючи до себе. Голова дитини не повинна бути занадто нахилена або закинута назад - і в тому і в іншому випадку дитині буде незручно ковтати. Не можна силою запхати соску в рот малюкові, потрібно доторкнутися нею до його губки і почекати, коли він сам відкриє ротик і візьме соску.
Під час годування потрібно тримати пляшечку так, щоб соска була заповнена сумішшю, щоб запобігти попаданню повітря в шлуночок дитини .
Організм дитини сам знає, скільки йому потрібно з'їсти, щоб насититься, тому не варто змушувати малюка доїдати всю суміш, яка є в пляшечці. Після годування потрібно потримати дитину у вертикальному положенні, щоб з шлуночка вийшло повітря, який потрапив туди. Також не варто використовувати решту суміш для наступного годування, а пляшечку помити і простерелізіровать.