Виховання дитини багато батьків проводять, дотримуючись певних норм, які вплинуть на хорошу поведінку і ставлення до оточуючих. Правила поведінки для всіх однакові, але кожна людина має своєрідну модель поведінки. Виникає питання - "Чому ж всі люди різні, якщо всім з самого дитинства прищеплюються єдині правила?"
Для того щоб отримати відповідь на це питання, треба розглянути кілька причин, які впливають на поведінку і формування якостей людини. У момент виховання батьки намагаються прищепити дитині загальноприйняті норми поведінки, але дитина їх не сприйме без наочного прикладу в особі своїх батьків. Батьки пояснюють, що говорити треба тільки правду, а самі через час просять не говорити, наприклад, бабусі про певні події. У дитини складається суперечливе думку, яка змушує його замислитися. Батьки, самі не помічаючи, підштовхують свою дитину до брехні.
Говорити неправду іноді навіть допомагає впоратися неприємностями, а вміння тримати таємниці сприяє формуванню відданості. Уміння ухилятися зі складних ситуацій, не кажучи правди або недоговорюючи, дозволяє деколи досягти позитивних рішень справ. Тому, іноді, збрехати вважається не таким вже згубним вчинком.
Батьки вчать дитину хорошим манерам для того, щоб у старості не бути забутими.


Для того щоб в дитині нерозвивалися якості егоїста, батьки вчать його ділитися.
На практиці ж виходить, що мама, пояснивши дитині, що треба поділитися з оточуючими, приходячи до бабусі, малюк починає пригощати бабулю, яка відмовляється від частування, щоб не віднімати у малюка смакоту. Тут знову дитина починає втрачатися. Тому тут треба поставити бабусь і дідусів до відома про те, що дитині прищеплюються гарні якості.
Якщо ж постійно показувати дитині його перевага, то в майбутньому він стане відчувати, що все навколо має робитися тільки для нього.
У певному віці дитина починає ставити все більш життєві питання. Наприклад: "Як він народився?" або "Чому люди вмирають?" Батьки в таких ситуаціях починають губитися і ухилятися від відповіді. Так чинити не правильно. Дитина повинна отримати інформацію в правдивої формі. Батьки зобов'язані пояснювати дитині життєві ситуації на зрозумілій мові. Природно, що не потрібно вдаватися в анатомічні подробиці людини, а й розповідати казки теж не правильно.
Тому для правильного виховання дитини треба виділяти найнеобхідніші моменти, які повинен знати дитина. Тактика виховання повинна бути відома всім, хто оточує дитину, тому бабусі й дідусі повинні розуміти, що постійне баловство заважає для прищеплення основних норм поведінки.