Як відомо, особа є одним з найбільш вразливих "компонентів" людського організму. Різні кліматичні умови - спека, холод, сильний вітер, погана екологічна обстановка, стреси, хронічні захворювання, а також багато інших чинників не найсприятливішим чином впливають на стан шкірного покриву.

Саме з цієї причини своєму особі, яка є, так би мовити, головним інструментом зовнішності людини, необхідно приділяти саме ретельне увагу.

Однією з найбільш дієвих і водночас найпростішою у застосуванні є така процедура по догляду за шкірою обличчя, як парові ванночки. Як стверджують фахівці, ніщо не робить кращого дії на шкірний покрив, ніж цілющий пар. По-перше, під вплив пара прекрасно очищаються пори, отже, зникають подразнення і запалення. По-друге, пар добре розчиняє шкірне сало і піт, що в результаті призводить до чистої, гладкою і сяючою здоров'ям шкірі.

За рекомендаціями косметологів, найбільш оптимальним часом доби для прийняття цілющих ванн для обличчя є вечір, а точніше - час перед відходом до сну.

Власницям нормальної шкіри обличчя слід вдаватися до використання даної процедури 1 раз в 10 днів. Тим, чия шкіра вважається сухий, ванночки необхідно робити 2 рази на місяць. Ну, а якщо шкіра обличчя жирна - парові процедури повинні проводиться з періодичністю 1 раз на тиждень.

Сам процес очищення шкіри обличчя за допомогою парових ванночок виглядає наступним чином:

  • перед початком процедури очищення шкіру обличчя і шиї необхідно ретельно очистити за допомогою різних косметичних засобів - мила, гелів, лосьйонів і тоніків.


    Область століття слід змастити жирним по консистенції кремом.

  • якщо шкіра відноситься до сухого типу - особа слід рясно намилити.
  • в невеликій каструльці довести до кипіння 3-5 літрів води, в яку попередньо необхідно додати 2 ст.л. лікарських трав. Якщо шкіра суха, то для цілющого відвару використовується м'ята, якщо жирна - ромашка.
  • ємність з приготованим цілющим відваром слід поставити на стіл. Після чого, попередньо заколовши волосся і накрившись рушником, слід нахилити голову над каструлею з парою. У такому положенні необхідно залишатися протягом 10-15 хвилин.
  • по закінченні відведеного часу необхідно сполоснути обличчя теплою водою, при цьому акуратно розтираючи шкірний покрив м'якою мочалкою.
  • промокнути обличчя і шию рушником , після чого на оброблену паром область слід рясно нанести живильний крем підвищеної жирності, залишки якого необхідно буде видалити через 15-20 хвилин.
  • в завершенні процедури шкіру обличчя і шиї слід обполоснути прохолодною водою (або протерти кубиком льоду) , просушити і обробити за допомогою звужено пори лосьйону або тоніка.