Ось і настав той довгоочікуваний день, коли Ви стали батьками. Принісши додому свій скарб, не знаєте, як до нього підійти, боїтеся нашкодити йому. Ну, нічого, скоро це пройде, і Ви будете найкращими і турботливими мамою і татом на світі. Купання - це дуже важливий і щоденний процес у житті дитини. Перше купання, який хвилюючий і зворушливий момент, батьки відчувають страх перед невідомим. Кожна молода сім'я стикається з питаннями про купання малюка.
Отже, приступимо до підготовки приміщення і самої ванночки для купання. Приміщення має бути теплим і світлим. Заздалегідь приготуйте пелюшку для обтирання після ванни та одяг. Перший час, поки не заживе пупкова ранка, воду необхідно кип'ятити. Температура води у ванні повинна бути 36-37 ° С, вимірюємо водним термометром. Також у воду можна додати заздалегідь заварені трави, такі як череда, ромашка (їх можна придбати в аптеці, як і водний термометр). Як заварити траву, напевно, знають усі, але для тих, хто це робить вперше, розповім: беремо склянку води (200-250мл) і додаємо столову ложку трави, ставимо на вогонь, доводимо до кипіння, зменшуємо газ і чекаємо 10 хвилин - трава готова. Наливаючи її у ванну, проціджуємо через марлю. Ще один важливий момент, вода для ополіскування після ванни, вона може бути трохи прохолодніше, ніж вода в ванні або така ж.


Ванночка для купання і приміщення готове.
Сам же процес купання, перший час, повинен займати 10-15 хвилин. Кладемо малюка на праву руку, притримуючи головку, і опускаємо у воду, лівою рукою обмиваємо крихітне тільце. Навіть якщо водичка потрапить у вушка - це нічого страшного. Спілкуйтеся з малюком, розповідайте, що саме ви робите, посміхайтеся йому, і страх перед невідомим процесом у нього пройде. Купання з використанням дитячого мила не частіше ніж 2 рази на тиждень. Витягуючи малюка з ванни, обполосніть його заздалегідь приготованою водою. Оберніть малюка в пелюшку, легкими рухами промокніть воду у всіх складочках (ні в якому разі не тріть), ватними джгутиками протріть вушка і за ними, змастіть дитячим маслом, при необхідності обробіть пупкову ранку і одягайте малюка.
Для полегшення процесу купання існують спеціальні підставки і стільчики для купання. Підставка для зовсім маленьких, ставиться у ванну з водою, на неї кладете малюка. Стільчик, для діток постарше, має на дні присоски, які прилипають до ванни і він стає рухомим. В обох випадках у батьків дві руки вільні, що дуже зручно.
І на завершення найголовніше: ні в якому разі не залишайте малюка самого в ванні, навіть на хвилинку, щоб уникнути нещасних випадків!