Харчування вагітної жінки - вкрай важливий момент, про який не варто забувати майбутній мамі і не упускати жодного моменту в цьому питанні. У харчуванні при вагітності проявляється свого роду зв'язок між мамою і малюком - жінка намагається підібрати найбільш правильні і корисні продукти для зростаючого в ній маленького організму, в свою чергу, плід, що розвивається впливає на смакові вподобання і потреби майбутньої мами. З питання про харчування вагітних жінок написано безліч книг, неможливо перерахувати всі поради, рекомендації, рецепти які в них наведені, але кілька основних принципів слід виділити і запам'ятати.
Починаючи з першого місяця вагітності, слід виключити зі свого раціону харчування алкоголь, продукти, що містять консерванти і кофеїн. Консервуючі речовини (найчастіше шкідливі) мають властивість накопичуватися в плаценті, що може негативно позначитися на здоров'ї як майбутньої мами, так і її малюка. Про шкоду алкоголю і кофеїну говорити зайве, наслідки вживання цих речовин трагічні і непривабливі тому до пологів краще взагалі забути про існування подібних продуктів.Вірити в розхожа помилка, що вагітній жінці потрібно їсти "за двох" теж не варто. Так, добове споживання калорій зростає, але переїдання бажано уникати і ось чому: збільшення маси тіла впливає на еластичність тканин, жир в них замінює собою воду і процес пологів може бути ускладнений. Надмірне переїдання чревате і посиленням такого не дуже приємного симптому вагітності як токсикоз.
Складіть список всіх корисних речовин, споживання яких корисно і потрібно при вагітності і, купуючи продукти, звертайте увагу на їх склад. Не соромтеся консультуватися з фахівцями з питань свого харчування, від особливостей вашого організму може залежати рекомендований вам раціон або дієта. Пам'ятайте, що ви "стараєтеся" не для себе, а для маленького чоловічка, якому важливо з'явитися на світ міцним і здоровим.