Дане поняття означає дотримання певних правил в офісному одязі. Саме поєднання dress - code виникло в Англії приблизно в 14 столітті і набуло поширення по всьому світу. У перекладі з англійської слово dress - означає одяг, а code - означає кодекс чи правила. У кожній компанії є свої стандарти поведінки співробітників, в які входять і певні стандарти одягу. Ставляться ці правила і до співробітників офісів. Dress - code є в усіх великих компаніях, і застосовується в усьому світі. Але кожна компанія диктує свої обмеження на своєму, визначеному даною компанією рівні. Перше враження про людину складається при оцінці його зовнішності, одягу, зачіски, поєднання тих чи інших аксесуарів, прикрас і правильно підібраною косметики та парфумерії. Зовнішній вигляд співробітника передає іншим його настрій і думки, а можливо і наміри. В результаті зовнішній вигляд або допомагає якісно виконувати свою роботу або заважає її робити не тільки самому, але і іншим. Правила в офісному одязі можуть змінюватися з плином часу, але приймаються найчастіше тільки ті зміни, завдяки яким можна найбільш чітко відобразити завдання і цілі компанії. Запровадження єдиних правил дисциплінує співробітників, спонукає їх проявляти свою індивідуальність не за допомогою протиставлення себе оточуючим і залученням до себе уваги, а виконанням певних єдиних завдань, які ставлять перед співробітниками, причому їх якісним виконанням. Відповідно керівник компанії, будучи її обличчям, як і будь-який його співробітник, в першу чергу сам повинен дотримуватися введений dress - code.
Здавалося б, нічого складного, все просто: колготки в сітку або шорти, рвані джинси і шльопанці не прийнятні в офісних приміщеннях. Погодьтеся, що при прийомі на роботу дуже важливо яке враження співробітник компанії справить на свого співрозмовника - потенційного працівника компанії. Запевняю вас, що дівиця з модною, але неакуратної зачіскою, "кричущим" макіяжем і декольте залишить негативне враження і думку про роботодавця. Якщо вже тут, в офісі так можна, що ж говорити про всю компанію? Щоб уникнути подібних ситуацій і вводять dress-code у компаніях для офісних співробітників. Ці правила допомагають підтримувати робочу атмосферу, налаштовують на робочий лад колектив.
Отже, які ж основні позиції dress - code співробітників офісу.
Для жінок прийнятна акуратна зачіска, укладені і чисте волосся. Не припустимі для жінок недоглянуті волосся, дуже об'ємна укладка, що викликає стрижка або зачіска. Прийнятні строгі аксесуари, прості прикраси. Не допустимі великі і яскраві блискучі прикраси, строкаті шарфи і хустки.


Також жінкам рекомендується натуральний макіяж, невелика кількість косметики, а при використанні парфумерії вибирати потрібно легкі і ненав'язливі аромати. Однозначно неприпустимі яскраві, "кричущі" кольору в макіяжі - червоний колір помади, синього і зеленого кольору туш. Неприпустимо наявність татуювань на відкритих частинах тіла, адже будь-якому керівникові важливо, щоб співробітники не милувалися метеликом на плечі колеги, а займалися виконанням своїх обов'язків. Далі, з верхнього одягу жінкам допускається носити неяскраві блузки або сорочки, дотримуючись ділового стилю. Не прийнятне носити одяг з відкритою спиною, декольтованими вирізами, також одяг з прозорих тканин, блузи, що відкривають спину і живіт, спортивний одяг. Допускаються класичні брюки та спідниці. Причому довжина спідниць не повинна бути вище колін. Не допускаються обтягуючі брюки, міні спідниці, кольорові колготки або колготки в сітку, джинсовий одяг, якщо вона не класичного покрою.
Взуття жінки повинні підбирати в класичному стилі. Не допускається взуття на підборах вище 10 см. Надмірне цокання каблуками по коридорах вважається ознакою поганого тону. Не припустима взуття з відкритим носком і п'ятою, сабо і шльопанці.
Чоловікам прийнятні акуратні стрижки, чисте волосся. Не допустимі зачіски, які привертають надмірну увагу. Парфумерні аромати допустимі легкі, не потрібно наносити одеколон на весь одяг. Рекомендовані строгі краватки та класичні годинник.
Не допускаються чоловікам в офісі носити яскраві підтяжки, ремені з великими бляхами, а також великі ювелірні вироби, наприклад персні, які будуть привертати увагу. А також чоловікам рекомендуються строгі сорочки неяскравих кольорів, класичні піджаки і строгі брюки ділового стилю. Не допускаються брюки яскравих кольорів, джинси рвані, спортивні футболки та толстовки, спортивні штани, шорти і шкарпетки, що не поєднуються з кольором взуття. А взуття чоловікам рекомендується наступна - темні туфлі. Не допускаються шльопанці, кросівки.
Отже, очевидно, що стандарти і правила одягу для співробітників офісу необхідні і введення dress - code в офісі невипадковий. Для організації чіткої і злагодженої роботи підлеглих, якісного виконання поставлених завдань, організації технологічних процесів і ланцюжків, для створення колективу, як єдиного організму - ось для цього і вводять dress - code, як один із стандартів компанії, що допомагає всім співробітникам планомірно йти до досягнення єдиної мети і зберігати обличчя компанії.