Фарбопульт - це пристрій, за допомогою якого можна швидко і ефективно нанести лак або фарбу на поверхню. Це персональний апарат, який методом розпилення рівно наносить фарбу на поверхню.

Поверхня, забарвлена краскопультом, характеризується ідеальною рівністю, відсутністю патьоків і розлучень. Найчастіше це пристрій використовують для фарбування автомобілів. Не можна домогтися такого ефекту за допомогою валика або кисті.

Вибираємо краскопульт

Кожен майстер, коли стикається з питанням правильної та якісного фарбування, думає, який краскопульт йому потрібен, якими функціями він повинен володіти, щоб якість фарбування було на високому рівні. Розглянемо інструмент детально.

Корпус. Зроблено в більшості моделей з алюмінію з нікельованої обробкою, яка захищає пристрій від корозії. Більшість виробників упаковують вироблені інструменти в зручні пластикові валізи. У комплект також може входити регулятор тиску. Для перевірки якості сопла, потрібно просто кілька разів натиснути на курок.

Уплотнітелі.Чтоби краскопульт з низьким тиском ефективно працював, необхідно забезпечити максимальну герметизацію. Враховуючи, що в складі багатьох фарб і лаків є розчинники, які негативно впливають на ущільнювачі і прокладки, то на їх якість потрібно звертати увагу.

Красконалівной верстат. Він може бути розташований вгорі або внизу фарбопульта.


Особливого значення розташування не має значення, все залежить від звички і зручності майстра. Якщо красконалівной верстат розташований внизу, то працювати з ним потрібно у вертикальному положенні, щоб в пристрій надходив не повітря, а фарба.

Головним недоліком практично всіх фарборозпилювачів є утворення барвистого туману, який може заважати працювати. Хочеться відзначити, що сучасні виробники працюють над цим недоліком, тому більш сучасні моделі не утворюють такого туману.

Системи розпилення

При виборі пристрою, обов'язково приділіть час вибору методу розпилення. Він бывает:

  • конвенционным;
  • HVLP;
  • LVLP.

Конвенциональная система являє собою роботу під високим тиском стисненого повітря. Якість розпилення високе. Тут фарбувальний факел однорідний. Частинки фарби рухаються швидко у напрямку до фарбується предмету.

Система HVLP працює за принципом низького тиску з великою кількістю повітря, що й формує роботу фарбувального факела. Частинки фарби рухаються з середньою швидкістю, що забезпечує рівномірне нанесення фарби на поверхню. Відзначимо, що в цій системі на поверхню наноситься 65% фарби, на відміну від інших.

Система LVLP. Робота цієї системи працює на малій кількості повітря при низькому тиску. Завдяки роботі розпилювальних головок факел виходить однорідний, що забезпечує високу якість покриття.