А як стати справжнім фотографом? - Напевно це питання хоч раз ставив собі кожен любитель поклацати фотокамерою. Скажемо відразу, що, стати професійним фотографом зможе далеко не кожен. Робити красиві фотографії це таке мистецтво, як і малювати картини. Недарма фотограф вважається творчою професією. Нехай клацнути камерою здається простіше, ніж взяти в руки пензель, але до результату чіпляються зовсім як до повноцінного картині.

Чи готові Ви стати фотографом?

Так , що не дивно це звучить, але людина повинна внутрішньо дозріти до бажання стати фотографом. Якщо наведені нижче думки Вас відвідують, як тільки берете в руки фотокамеру, то варто серйозно задуматися про підвищення кваліфікації. Хто знає, може, саме Ви сколихне світ фотографії потому років п'ять? Якщо ж подібні речі Вас не турбують, краще залишитися любителем і наповнювати свої фотоальбоми.

  • Вам здається, що якщо повернути камеру трохи в бік, то знімок буде цікавіше. Тому ви часто робите кілька кадрів одного сюжету.
  • Домашні тварини намагаються сховатися, коли бачать Вас з фотокамерою в руках. А домашні та друзі вже втомилися від постійних фотосесій.
  • Фотокамера у Вас завжди перебувати поруч. У будь-яких поїздках, на прогулянках, жодне торжество не обходиться без фотографій.
  • Кількість фотографій у Ваших фотоальбомах вже перевалило за тисячу, може навіть дві-три, а зупинятися не хочеться.
  • Ви знаєте програму "Фотошоп" або тільки почали її вивчення.
  • Вас більше не влаштовує якість Вашої "мильниці", і починаєте задивлятися на більш професійну техніку. Дзеркальний фотоапарат іноді приходить уві сні.
  • Ви стали постійним відвідувачем форумів для фотографів. І навіть часто висловлюєте свою думку про чужі знімки.
  • Ви любите питати знайомих "Правда, відмінна фотографія вийшла?" При цьому, яким б не була відповідь, Ви все одно впевнені, що зробили шедевр.

І ось, коли ціни на дзеркальний якісний фотоапарат Вас більше не лякають, а день його покупки лежить в найближчому майбутньому, це значить, Ви вже готові встати на Шлях Справжнього Фотографа.

Нехай мене навчать

Йти на курси фотографів краще в комерційні організації.


А ще краще записатися на курси при вже відбулася фотостудії. Тоді викладати будуть не теоретики, давно відійшли від справ, а діючі майстра фотографії. Їх професіоналізм Ви самі можете оцінити, подивившись портфоліо їхніх робіт. Вибір курсів залежить тільки від стану Вашого гаманця.

Прежде ніж піти на курси фотографів варто обзавестися нехай простенькій, але дзеркальною камерою. Справа тут не в тому, що з "мильницею" Ви будете почувати себе самим відсталим. У дзеркального фотоапарата набагато більше налаштувань, а головне - можливостей.

Самостійна робота

З проходженням курсів шлях фотографа тільки починається. Приготуйтеся, що далі йде довгий шлях самонавчання. І тут вже залежить тільки від Вас, чи станете Ви професіоналом або залишитеся просунутим любителем. Ви можете влаштуватися на роботу в фотостудію або працювати в одіновку, це не суть важливо. Головне це невсипуще бажання робити все кращі знімки і не втрачати критичне ставлення до своєї роботи. У фотографії кількість переходить з часом в якість, тому, чим більше Ви будете тренуватися, тим швидше піде процес поліпшення майстерності.

Чим раніше почнеться Ваш шлях фотографа, тим краще. Звичайно, це не означає, що якщо Ви в дитинстві не брали в руки фотоапарат, то в 30 років вже нічим не допомогти. Стати професіоналом фотографії можна в будь-якому віці.

Якщо ж Ви не прагнете стати знаменитим фотографом, але замислюєтеся, як робити цікаві та якісні фотографії, то наша стаття "Як робити хороші фотографії " може підказати пару потрібних рад.