Малюк приходить у наш світ, володіючи тільки безумовними і умовними рефлексами. З перших днів, дорослі навчають свою дитину корисним речам. Але мало хто знає, що дуже багато чому можна навчитися у малюків.

Чому дорослі можуть навчитися у малюків?

Чи не зациклюватися на своїх проблемах. Малюки можуть, сильно засмутиться через дрібницю. Але розлад швидко проходить. Поганий настрій у малюків, триває не довго, вони постійно радіють життю. На жаль, наші батьки втрачають вміння радіти дрібницям, зате всі розлади і образи плекаються не по-дитячому - тижнями, місяцями, навіть і роками. Навчіться у малюків "відпускати" проблеми і образи. Таке вміння полегшить ваше власне життя.

Скажіть рішуче "ні" рутині! Малюки можуть повторювати дії, які нам здаються рутинними, кілька разів на день: будувати вежу, одягати і роздягати іграшку , нескінченно дивитися один і тієї ж мультик. Батьків дивує ця здатність: як малюку не набридає? Ми постійно забуваємо, що для малюка повторення не є рутиною, як для батьків. Для малюка виконання однорідних дій потрібні для реалізації великої енергії. Якби батьки так само навчилися підходити до виконання однорідних справ, нудьга назавжди зникла б з нашої прекрасної життя.

Усвідомте втома. Малюк може заснути в будь-яких умовах: на горщику, на підлозі, за столом. Навіть коли ви його переносите на ліжко і роздягаєте, малюк не прокидається.


Підсвідомість його відчуває: якщо немає сил, потрібно відпочивати. Батьки, на жаль, втрачають це знання. В результаті отримують діагноз "хронічна втома", яка руйнує життя людей. Погодьтеся - цьому треба повчитися у малюків.

Поспішайте не поспішаючи. Малюки наполегливо чинять опір різним розкладами. З цим всі батьки ведуть боротьбу, адже наше завдання, навчити малюка жити в світі режиму і розкладів. Батьки вічно поспішають, завжди "не встигають". Цейтнот - поширене стан батьків. А малюкові абсолютно не шкода часу на цікаве заняття. Це, в першу чергу, знімає стрес і розвиває його здібності.

Батькам так само треба часами виходити за рамки нудного життя, щоб зайнятися улюбленою справою. Витрачати час в нікуди - це не розкіш. Але, це правильний і хороший метод відчути себе справжньою людиною.

Спробуйте жити граючи. Малюки саме не цікаве заняття можуть перетворити в улюблену гру. Малюк сам придумує собі правила, ставить свої рекорди або уявляє себе в ролі батьків. Все це дозволяє маляті зберігати зацікавленість справою. Батькам є сенс взяти це на озброєння. Вчіться граючи займатися звичайними або улюбленими справами, і ваше сімейне життя стане яскравішим і щасливішим, а ваші власні ділові якості не постраждають ніколи.

Подивіться на світ по-новому. Малюк дивиться на світ зовсім іншими очима, не так як батьки. Часом корисно подивитися на звичні речі очима малюка.