Косметичні засоби складаються з різноманітних інгредієнтів. Раніше більшість речовин, що використовуються для створення косметики, були натуральними. Проте зараз завдяки стрімкому розвитку хімічної промисловості, практично всі використовувані речовини не натурального походження.

Як правило, при виборі косметики ми мало цікавимося її складом, нам більш важливо чиниться дію. Давайте все ж заглянемо до складу натуральної косметики на основі ромашки, календули і т.п.

По-перше, зупинимо свою увагу на понятті гипоаллергенності. "Гипо" означає знижений стан відносно норми. Таким чином, поняття гіпоалергенна (-е, -ий) означає, що у складі даного продукту знижена кількість алергенів відносно норми. Однак жодних прийнятих норм вмісту алергенів не існує. Тому твердження гипоаллергенності втрачає свій сенс.

По-друге, вивчайте етикетку. Саме на ній перераховані ті небезпечні речовини, які, як правило, не бажані в складі косметики. Список таких небезпечних речовин досить багатий, обов'язково зверніть увагу на зміст таких компонентів: Sodium Lauryl Sulfate (SLS, сульфат натрію, Лоурел, лаурил сульфат), Sodium Laureth Sulfate (SLES, сульфат натрію, Люрет, лоурет сульфат). Ці речовини визнані дуже токсичними, небезпечними і відносяться до одних з найбільш шкідливих інгредієнтів у складі косметики. Дуже часто на етикетці пишуть: отримано з кокосових горіхів. Саме так маскують зміст цих небезпечних речовин, адже їх дійсно отримують з кокосів. За чинить негативного впливу на організм людини вже написаний не один том дослідних робіт.

Також до небезпечних інгредієнтів відносять: Endocrine Disruptor Chemicals - EDS та Propilene Glycol.


Propilene Glycol є похідною нафтопродукту - це солодка і їдка рідина. Крім широкого розповсюдження в косметиці, він дуже поширений в промисловості і використовується як охолоджувальний антифриз. У косметиці знайшов застосування при виготовленні косметики по догляду за шкірою, так як при нанесенні на шкіру, він, витісняючи рідину, зв'язує жири. Тому і досягається тимчасове відчуття гладкості шкіри.

Метил-, бутил-, пропіл- і етил парабени дуже часто використовуються при виробництві косметики для щоденного догляду. Все це стабілізатори-консерванти, які пригнічують ріст мікроорганізмів, вони вбираються в шкіру і надають слабке естрогенну дію.

Diazolidinil urea, imidazolidinil urea використовуються при виготовленні косметики в якості консервантів. Виділяють формальдегід, який надає токсичну дію. При використанні вірогідний контактний дерматит. На етикетках можуть бути названі Germall II і Germall 115.

PVP/VA COPOLYMER - також є похідними нафтопродуктів, використовуються в засобах для укладання волосся. Мають токсичну дію на легені.

Також у величезний список небезпечних речовин, що знаходяться в складі косметики варто внести: синтетичні барвники та ароматизатори, Petrolatum (Парафін, парафінова олія), vaselin, talk (тальк), бронопол (формальдегід ), аluminium silicateб, Elastin (еластин), Albumin, Carbomer, Methylisothiazolinone або MIT і багато інших.

Саме тому при виборі косметики варто звернути увагу на речовини в складі і, по можливості, переглянути інформацію про кожного інгредієнті . Адже від цього залежить не тільки стан нашої шкіри або волосся, але і здоров'я організму в цілому.