Були часи, коли даний вид сиру стояв дуже дорого і його могли придбати тільки деякі багатії. Сир Рокфор було дуже важко дістати, але на сьогоднішній день цей продукт виробляють багато країн, і насолодитися його незвичайним смаком може кожен бажаючий.
Сир Рокфор являє собою французький блакитний сир, який виготовляють їх молока овець, який заселяють грибком. Традиційно сир Рокфор виробляють лише в провінції на Півдні Франції - Руепр. У цій невеликому містечку і в округах багато хто займається вівчарством, також тут дуже багато вапнякових грот природного походження і саме тут почали виробляти сир Рокфор, який так люблять їсти в багатьох куточках нашої планети.
У нинішній час, щоб отримати блакитний сир, потрібно, щоб продукт пройшов кілька стадій. На першій стадії молоко (обов'язково овече) скисає, від сирної маси відділяється сироватка, потім сирну масу ріжуть на сучки, розкладають за формами і солять. У сирну масу обов'язково додають спори грибка. Процес дозрівання блакитного сиру обов'язково повинен проходити в гротах з вапна на дубових стелажах.
Коли сир Рокфор дозріває, його шматочки стають покритті зверху вологою скоринкою білого кольору, яка при денному освітленні може трохи блищати. Усередині м'якоть, сірувато-кремового кольору, в якій є невеликі порожнини з цвіллю блакитного кольору. Якщо блакитна цвіль нерівномірно розподілена по всьому сучку, то це свідчить про те, що такий сир був приготований вручну (кустарним способом).
При нарізці практично неможливо не порушити цільність такого сиру, навіть якщо брати для нарізки самий гострий ніж. Існують спеціальні "рокфорезкі", які придумані спеціально для нарізування цього виду сиру. Рокфорезка - це такий верстат, в якому замість леза присутній тонка зволікання зі сталі. За допомогою такого пристосування можна нарізати сир рівними шматочками.
Рокфор справді дуже смачний сир. Він схожий за смаком на лісові горіхи з додаванням різних запахів - овечого молока, вапнякових гротів, дубових полиць.
Блакитний сир прийнято подавати на десерт або в якості закуски. Перед подачею важливо сир дістати заздалегідь з холодильника. При нагріванні він може краще передати всі свої смакові якості.
Трохи історії
Є якась легенда, про яку говориться про виникнення цього сорту сиру. Один юнак пас на горі Комбалу отару овець, ця гора була розташована неподалік від села Рокфор. Він вирішив перекусити чорним хлібом і шматком овечого сиру і, обідаючи, помітивши що проходить повз красуню, яку він почав наздоганяти. Через місяць пастух повернувся на те місце, на якому обідав, і побачив там залишки своєї їжі, на яких були нитки цвілі блакитного кольору. Він їх спробував і дуже сильно здивувався, так як смак був просто дивовижним. Таким чином виникла ідея проводити сир Рокфор.
Користь сиру Рокфор для здоров'я
Найкорисніший сир сорту Рокфор - блакитний сир. Він багатий цінними мінералами вітамінами, його цвіль має унікальні властивості. Такий сир роблять з овечого молока. Н вівці підходять не всі, а собою породи. Далі ми наведемо більш докладний опис корисних властивостей даного продукту.

 • Полегшене протягом артриту. Сир рокфор наділений протизапальними властивостями, його використовують при запалених суглобах, при подагрі і артриті.


  Людям з подібними захворюваннями рекомендується включати сир Рокфор в свій раціон.

 • Процеси старіння сповільнюються. Сир Рокфор (блакитний сир) і деякі види інших ферментованих сирів заважають утворюватися підшкірного жиру (целлюлиту). Також цей сир запобігає передчасному поява зморшок і гальмує процес старіння.
 • Боротьба із зайвими кілограмами. Сир відноситься до здорових продуктів. Завдяки йому можна управляти своєю вагою. У сирі міститься багато білка, після його вживання можна швидко відчути ситість, і їсти багато не доведеться.
 • Зменшується ризик серцево-судинних захворювань. Серед французів мало хто має проблеми з роботою серця, хоча у французькій кухні дуже багато жирних страв.
  У вчених є припущення, що так відбувається тому, що французи у великих кількостях вживають блакитний сир а також інші сорти ферментованих сирів, також вони люблять пити вино. Обидва цих продукту надають на організм протизапальну дію і захищають його від серцево-судинних захворювань.
  Вважається, що через вживання французами блакитного сирів, вони в порівнянні з багатьма народами самі стійкі до захворювань. Крім цього, є докази, що в кислому середовищі (наприклад поверхню шкіри або слизова оболонка шлунка) протизапальний властивості даного продукту стають ще потужнішим.
 • Джерело потрібних організму мінералів і вітамінів. У блакитному сирі міститься велика кількість мінералів і вітамінів, які потрібні організму людини для нормального функціонування. Серед корисних речовин є цинк, калій, натрій, вітамін Д, вітамін А. Ці речовини необхідні для нормальної роботи всіх органів і для всіх біохімічних процесів.
 • Для здорових кісток. Всі молочні продукти багаті кальцієм. Цей важливий мікроелемент необхідний для того, щоб кістки і зуби були міцними. У жіночому організмі в період менопаузи не вистачає кальцію. Його дефіцит може спровокувати розвиток остеопорозу. Це захворювання супроводжується підвищеною крихкістю кісток через скорочення щільності кісткової тканини. Жінкам у віці старше п'ятдесяти років дуже корисно вживати продукти, в яких є багато кальцію. Сир якраз є таким продуктом.
 • Довголіття і здоров'я. Завдяки процесу дозрівання сиру Рокфор, він робить дуже хороший вплив на організм. Коли сир дозріває, його цвіль починає виробляти такі сполуки, які відповідають за здоров'я людини і за його довголіття. Напевно, з тієї причини, що у французів в раціоні блакитний сир присутній регулярно, вони відрізняються від жителів інших країн високою тривалістю життя.

Сир Рокфор дуже корисний завдяки своєму найголовнішому інгредієнту - овече молоко. У ньому міститься багато антиоксидантів, а холестерину і насичених жирів набагато менше, ніж у коров'ячому молоці. Овече молоко більшою мірою насичене фосфором, кальцієм, вітамінами групи В, вітаміном А.
Шкода від вживання сиру Рокфор
У складі сиру Рокфор багато пліснявих грибків. Через них нормальна мікрофлора кишечника починає рости повільніше. Якщо його дуже часто і регулярно їсти, то може виникнути дисбактеріоз. Крім цього бактерії можуть викликати алергію, а у маленьких діток може виникнути літеріоз, при якому відбувається ураження печінки, нервової системи і лімфатичних вузлів.
Як зробити сир Рокфор в домашніх умовах: