"Обіймайтеся частіше!" - Саме з таким закликом звернулися до суспільства Учені з Каліфорнійського університету. Що ж послужило передумовою для цього звернення?

Виявляється, що обійми і дотики володіють прекрасним знеболюючим ефектом. Інакше кажучи, дані види фізичної близькості є так званими "природними анальгетиками".

До такого висновку американські вчені прийшли в результаті проведеного ними наукового експерименту, метою якого ставилося вивчення чутливості людини до болю при різних обставинах. Таким чином було встановлено наступне: ті жінки, перед якими демонстрували фотографії їх коханих, або ж тримали за руки своїх партнерів, показали набагато меншу чутливість до больових відчуттів, ніж ті учасниці, що були позбавлені таких можливостей.

До слова, про те, що ніжні дотики, погладжування і обійми роблять позитивний вплив на організм людини в цілому і на його здоров'я зокрема було відомо здавна.


Подібні "фактори ласки" сприяють зниженню рівня стресу, а також надають допомогу у підтримці ніжних відносин між партнерами.

Як стверджують психологи, для щасливих шлюбних відносин, тобто для підтримки позитивного настрою в сім'ї, необхідно обніматися як мінімум чотири рази на день. Крім того, для гармонії в сімейному союзі подружні пари повинні проводити удвох як мінімум сім вечорів на місяць, при цьому два з бажано відвести спілкуванню поза домом.

Разом з тим, серед інших важливих елементів сімейного щастя, фахівці виділили наступну необхідність: двічі на місяць здійснювати романтичні прогулянки і одного разу на місяць здійснювати походи в кіно, театри, кафе та інші розважальні заклади, причому без друзів і без дітей. Крім того, чоловіки повинні дарувати своїм другим половинкам квіти або який-небудь інший невеликий подарунок кожні 4 тижні. І мінімум один раз на місяць подружжю належить проводити вечір окремо один від одного.