Чи потрібні дитині гроші на кишенькові витрати? Багато батьків, а також і психологи заявляють, що потрібні. Потрібні для того, щоб дитина починала відчувати себе особистістю. Дитина повинна хоча б зрідка купувати те, що він бажає, самостійно, в іншому випадку від нього будуть виходити негативні емоції і, врешті-решт, у малюка можуть розвинутися такі негативні якості, як заздрість, жадібність і навіть комплекс неповноцінності.

Люди, які проти кишенькових грошей, вважають, що в ранньому віці дитина не може зробити правильний вибір, тому його потрібно позбавити від такої відповідальності і все необхідне купувати самим дорослим. Також існує думка про те, що якщо дитині давати регулярно гроші на кишенькові витрати, то в підсумку він може стати розпещеним і дуже примхливим істотою, яка просто не здатне стримуватися зі своїми бажаннями.

Безумовно, в той період, коли дитина підростає, йому необхідно заробляти самостійно. Люди, які проти кишенькових грошей, посилаються на досвід американських батьків-мільйонерів. Американські батьки, що живуть в достатку, не дозволяють своїм дітям витрачати їх гроші. Вони примушують своїх дітей працювати мийниками машин, посильними і кур'єрами для того щоб діти зрозуміли цінність грошей і змогли відчути суворість життя.

Поза всяких сумнівів рацію і ті, хто проти кишенькових грошей і ті, хто за них.


Але у кожного думки є ще й зворотна сторона.

Наприклад, якщо взяти на себе задоволення всіх бажань, що надходять від маленької людини, і не давати йому грошей, то з одного боку це непогано, так як ви покажете йому хто головний. Але з іншого боку ви можете зародити в ньому не тільки заздрість і образу, а й почуття того що в будь-якій ситуації він може покластися виключно на вас.

Або інший варіант, давати дитині гроші на кишенькові витрати постійно, зробити це в порядку речей. Такими діями ви можливого зможете виховати в дитині відчуття самостійності, але також не зникає варіант того, що ви перетворите дитини в неслухняного і балуваного.

Є випадки, коли дитині все ж можна давати кишенькові гроші:

- якщо дитина в курсі що гроші заробляються чималим трудом. Розуміє це і розсудливо осмислює;

- якщо дитина точно може сказати, навіщо йому гроші і неважливо витратить він гроші або буде складати в скарбничку, головне щоб головне те щоб його бажання мати якусь суму кишенькових грошей було осмисленим;

- якщо дитина вміє ходити в магазин і здійснювати покупки, а головне розраховувати гроші на ті продукти, які йому необхідно купити і не забувати в магазині здачу.

Загалом, батькам самим доведеться відшукати золоту середину в цій дилемі.